Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu/

Bundagyanú merült fel a Szpari felkészülési meccsén: "A játékvezető teljesen értelmezhetetlen ítéleteket hozott" - videó

A Nyíregyháza mérkőzésén előfordult vitatható játékvezetői ítéletek miatt vizsgálódnak.
Csakfoci.hu 2024. január 22., hétfő 21:51
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 22., hétfő 21:51

A hétfői Altach-Nyíregyháza Spartacus (1-1) felkészülési mérkőzés kapcsán bundagyanú merült fel a játékvezető ténykedésével kapcsolatban, amiért az osztrákok panaszt is tettek - számolt be a hírről az osztrák közmédia (ORF).

A mérkőzésen Ousmane Diawara és Herjeczki Kristóf talált be, mindkét gól tizenegyesből született, azonban az osztrák csapat állítása szerint mindkét esetben meglepte őket a játékvezető döntése. Az Altach sportigazgatója, Roland Kirchner, a lefújás után nyilatkozott a látottakról.

- Azon szórakoztunk, hogy a játékvezető a második félidőben teljesen értelmezhetetlen ítéleteket hozott. Korábbi labdarúgóként én sem tudtam mire vélni ezeket, nem is beszélve az átlag nézőkről. Az ellenfél, a Nyíregyháza, is egyetértett velünk: mindkét csapat el akarta hagyni a pályát, de végül maradtunk, mert az edzők azt a döntést hozták, hogy ki akarják használni a mérkőzést a felkészülésre. Rendkívül látványos volt, ahogyan "elfújták" a meccset.

Egyébként az ORF információi szerint hasonló eset múlt héten is történt a Rapid Wien-Slovácko (2-1) felkészülési mérkőzésen, ahol három tizenegyest ítéltek meg a játékvezetők. A Rapid Wien sportigazgatója, Steffen Hofmann, akkor elmondta: "Mindkét csapat elszenvedője volt a döntéseknek."

A véleményes 11-esek:

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)