Fotó: aqvitalfc.hu

NB II-es felkészülés: A 80. perc után döntött a Szeged, "büntetőpárbaj" a Szpari meccsén - eredmények

Így alakultak a másodosztályú csapatok hétfői felkészülési mérkőzései.
Póczik Dávid 2024. január 22., hétfő 21:19
Szerző: Póczik Dávid 2024. január 22., hétfő 21:19

Hétfőn három másodosztályú csapat is érdekelt volt felkészülési mérkőzésen, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia az üzbég élvonalban második helyen álló FC Nasaf együttesével mérte össze tudását Belekben. A jó iramú, sok helyzetet hozó találkozón a 81. percben szerezték meg a vezetést a szegediek Márkvárt Dávid büntetőből lőtt góljával (1-0). Öt perccel később egy kontratámadás végén Borvető Áron passza után Zuigéber Ákos talált közelről a hálóba (2-0) - számolt be a találkozóról a klub honlapja.

A Csákvár ellenfele a kazah első osztályú Yelimay volt, az első gólra a 25. percig kellett várni, akkor kazahok csapatkapitánya vette be a magyarok kapuját. Nagy Zoárd révén azonban még a szünet előtt sikerült egalizálni, és az eredmény a második félidőben sem változott - tudatták a csákváriak.

Az NB II éllovasa, a Nyíregyháza Spartacus az SCR Altach ellen vívta utolsó felkészülési mérkőzését Törökországban. A 68. percben egy véleményes büntető után az osztrákok kerültek előnybe, ám a 71. percben egy Szpari-szöglet után Gengeliczki Gergővel szemben is szabálytalankodtak: Herjeczki Kristóf a megismételtetett 11-est belőtte - írta a nyiregyhazaspartacus.hu.

Felkészülési mérkőzések - NB II-es csapatok

Szeged-Csanád GA-FC Nasaf (üzbég) 2-0 (Márkvárt 81., Zuigéber 86.)

Szeged: Molnár-Farkas – Papp, Könczey, Horváth, Palincsár, Magyar, Gajdos, Bíró, Óvári, Nagy R., Klausz.

(cserék: Onódi, Gera, Szilágyi, Tóth, Kővári, Nyári, Haris, Márkvárt, Zuigéber, Borvető)

Yelimay Semey-Aqvital FC Csákvár 1-1 (Aitbayev, ill. Nagy Z.)

Nyíregyháza Spartacus-SCR Altach 1-1 (Diawara 69. - 11-esből, ill. Herjeczki 75. - 11-esből)

Nyíregyháza: Dala (Fejér 60.) – Baki, Alaxai (Rjasko 79.), Gengeliczki, Farkas(Gresó 60.), Toma(Sigér 60.), Kesztyűs(Vass 60.), Kovácsréti ( Nagy B. 60.), Nagy D.(Beke 60.), Myke (Herjeczki 60.), Géresi (Pataki 60.)

Dárdai Márton döntött: A magyar válogatottban szeretne szerepelni a Hertha védője - hivatalos
Dárdai Márton Instagram-oldalán tudatta, hogy a jövőben Magyarországot szeretné képviselni válogatott szinten.