Fotó: Csakfoci/Budai László

Bolla különleges motivációja a válogatottban: "Fontos, hogy emlékezzünk arra a rossz érzésre"

Bolla Bendegúz nyilatkozott a magyar válogatott esedékes felkészülési mérkőzéseiről.
Csakfoci.hu 2026. március 26., csütörtök 8:22
Fotó: Csakfoci/Budai László
Bolla Bendegúz nyilatkozott a magyar válogatott esedékes felkészülési mérkőzéseiről.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. március 26., csütörtök 8:22
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A magyar labdarúgó-válogatott játékosa, Bolla Bendegúz a Szlovénia és Görögország elleni mérkőzések előtt nyilatkozott az M4 Sportnak.

- Ahogy elkezdtük a felkészülést (a Rapid Wien csapatával - a szerk.), a téli szünet után még nem a legjobb volt a szituáció, de szerencsére azóta kiegyenesedtünk. A Salzburg elleni mérkőzést sérülés miatt kihagytam, de a legutóbbi meccsen két gólt is szereztem, jó lelki erőben és fizikai állapotban érkeztem meg a válogatotthoz - kezdte Bolla. - Kicsit más pozícióban játszom, szabad kezet kapok jobb oldalt, olykor fennmaradok az első sorban is, a három belső védős rendszerben többször odaérek a kapu elé, ami fekszik nekem, mert támadó szellemű játékosnak gondolom magamat - mondta el, miben változott a Rapidban a szerepe.

A magyar válogatott négy hónapja emlékezetes, fájdalmas módon zárta le 2025-öt, az Írország elleni vb-selejtezős vereség révén.

Azt az időszakot mindenki próbálta kezelni, lezárni, túllépni rajta. Fontos, hogy tanuljunk belőle és emlékezzünk arra a rossz érzésre, s motiváljon minket, mindent megtegyünk, hogy ne forduljon elő.

- Mindegyik meccsnek fontos szerepe van, ennek szellemében készülünk. Fontos, hogy már a felkészülésbe is érzelmeket vigyünk, mert ez is összekovácsolja a csapatot, és úgy érkezzünk meg a szeptemberi Nemzetek Ligájába, hogy jó állapotban van a csapat.

A játékos hat világbajnoki selejtezőből ötször is kezdőként szerepelt, most már egyértelműen alapembere a válogatottnak.

- Loic Negóval jól kiegészítjük egymást, tudjuk egymás pozícióját játszani, korábban a Vidiben is játszottunk egyet, de itt a válogatottban nagy az összhang, bárkivel tudok együtt játszani. Nem tudom, mostani meccseken hogy lesz, de valószínűleg hátrébb kapok szerepet. Az edzéseken látszik, mi fog működni az adott meccseken, bárki lép pályára, készen áll. A védekezésen most többet kell csiszolni, de minden meccs jó lehetőség, hogy fejlődjünk. Bízom benne, hogy olyan csapat benyomását keltjük, amely tanult a hibáiból és egy győzelemmel visszanyerjük a hazai közönséget is - fogalmazott Bolla.

Olvastad már?
Kvíz: Hányszor vertük Szlovéniát? Ki lőtte az utolsó magyar gólt nekik? Most megmondhatod - vagy megtudhatod
Kvízünkkel megkezdheted a hangolódást a szombati, szlovénok elleni válogatott találkozóra.
Elolvasom
Átigazolások
Csíkszereda
Szabó István
Nulla pont négy meccs után: katasztrofálisan indult a Csíkszereda idénye, ami - sajtóhírek szerint - Szabó István állásába kerülhet.
ZTE
Meghiúsult ajánlat
A brazil Ceará visszautasította a ZTE ajánlatát 21 éves szélsőjéért, Giulio-ért. A klubelnök szerint a magyar csapat ajánlata messze elmaradt a fiatal támadó valós értékétől, így nem engedik el.
ZTE
Argentin védő írt alá
A Zalaegerszeg szerződtette Tiago Nazareno Peñalbát, a San Martín de Tucumán 22 éves argentin középhátvédjét. A ballábas védő hároméves szerződést írt alá a ZTE-vel.
Tovább az összes átigazoláshoz