Fotó: MLSZ

Bolgár-magyar: Egyre kínosabb a botrány, a miniszter is kiakadt - "A rendőrség soha nem mondta, hogy zárt kapusnak kell lennie az Eb-selejtezőnek"

A bolgár sporttárca vezetője leváltani nem tudja a helyi szövetség vezetőit, de ha nem miniszter lenne, ő is csatlakozna személyesen a szurkolók tiltakozásához.
Dudás Gábor 2023. november 16., csütörtök 13:35
Fotó: MLSZ
A bolgár sporttárca vezetője leváltani nem tudja a helyi szövetség vezetőit, de ha nem miniszter lenne, ő is csatlakozna személyesen a szurkolók tiltakozásához.
Szerző: Dudás Gábor 2023. november 16., csütörtök 13:35
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

"Ha ma bezárjuk a kapukat, mit fogunk csinálni a következő meccsen? Az emberek abbahagyják a tiltakozást? Kétlem" - mindezt Dimitar Iliev bolgár ifjúsági és sportminiszter nyilatkozta a helyi közszolgálati csatornának, a BTV-nek az elmúlt két hétben, a Bulgária-Magyarország Eb-selejtező kapcsán lezajlott stadionbotrányról.

Mint ismeretes, a mérkőzést végül mégis Szófiában, de üres stadionban fogják lejátszani a csapatok ma (magyar idő szerint) 18 órától, mivel de a fővárosban, a nemzeti stadion környékén tömeges tüntetések várhatóak a Bolgár Labdarúgó Szövetség vezetősége ellen.

Iliev szerint a nagy nehezen megszületett döntés során "világossá vált, hogy a rendőrség soha nem mondta, hogy a mérkőzést közönség nélkül lehet csak megtartani Szófiában, és nem is tagadta meg az őrzést" a hatóság. De látnunk kell a másik oldalt is - ez az UEFA döntése mögötti bujkálás, amit a BFS (a bolgár szövetség - a szerk.) provokált ki a velük történt előzetes levelezéssel".

A miniszter szerint a legszomorúbb ebben az esetben az, hogy a kár a szurkolókat éri, hiszen a stadionok lelátói azért épültek, hogy tele legyenek. Ő maga elmondása szerint meg fogja nézni a mérkőzést, de nem a stadionból, "mert nem lenne korrekt, ha ő jelen lenne, és az emberek nem kapnák meg ezt a lehetőséget."

Iliev kategorikusan kijelentette, hogy nem szeretné, ha a szaktárca beavatkozna a sportági szövetség munkájába, és nem követeli az elnökség lemondását. Viszont felszólította a BFS vezetőségét, hogy hallgasson az emberek hangjára:

"A legnormálisabb dolog, ha az emberek nem akarnak téged, hogy távozol. Ők a népért vannak ott. A létezésük értelme az, hogy legyen futball, jó futball, és hogy az emberek boldogok legyenek".

A miniszter kiemelte, hogy állampolgári minőségében nagyon határozott álláspontot képvisel az ügyben, és ha nem ő lenne a sporttárca vezetője, akkor csatlakozott volna a szurkolói tiltakozáshoz.

Olvastad már?
Bolgár-magyar: A szurkolók utolsó reményének is lőttek, rendőrinvázió lesz a stadion körül - a részletek
Mivel a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) hivatalosan is nemet mondott arra a beadványra, hogy a szurkolók bejuthassanak a végül mégis Szófiában megrendezésre kerülő Bulgária-Magyarország Eb-selejtezőre, csak a nemzeti stadion mellette demonstrációra lesz lehetőségük. 1600 rendőrrel és jelentős számú biztonsági személyzettel körülvéve.
Elolvasom
Átigazolások
Gyirmót
Változások
Bobál Gergely, Hudák Dávid, Hudák Martin, Kovács Dominik, Tömösvári Bálint és Vincze Ádám távozik. Négy rutinos - egyelőre meg nem nevezett - NB I-es tapasztalattal rendelkező játékos érkezik.
Tatabánya
Horváth Ferenc aláírt
Hivatalossá vált, hogy a 2026/27-es szezonban is Horváth Ferenc irányítja a Tatabányát. A csapat az előző szezonban az NB III Észak-Nyugati csoportjának 2. helyén végzett.
DVSC
Hofmann marad
A DVSC hivatalos oldalán jelentette be, hogy jövő nyárig meghosszabbította 32 éves osztrák védője, Maximilian Hofmann szerződését.
Tovább az összes átigazoláshoz