Fotó: M4 Sport

Az Újpest elnöke: "Még két-három átigazolási ablak kell a jó nemzetközi szerepléshez"

Ratatics Péter, az Újpest elnöke a keret megerősítéséről is nyilatkozott az M4 Sportnak.
Csakfoci.hu 2024. december 20., péntek 19:42
Fotó: M4 Sport
Ratatics Péter, az Újpest elnöke a keret megerősítéséről is nyilatkozott az M4 Sportnak.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. december 20., péntek 19:42
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Ratatics Péter, az Újpest elnöke Székely Dávidnak, az M4 Sport csatornaigazgatójának adott exkluzív interjút, melynek részletében szó esik a konkrét célokról és a keret megerősítéséről. Ratatics az M4-nek elmondta, két-három éven belül szeretnék helyreállítani az alapokat.

- Ez nemcsak a sportszakmai részre vonatkozik, szeretnénk az irodai működést, a klubról alkotott imidzset is rendbe tenni – árulta el az Újpest elnöke, aki a konkrét célokról és a keret megerősítéséről is beszélt. - Idén az volt a kitűzött célunk, hogy az első hatba legyünk. Az erősítéseknek folyamatosnak kell lenniük. A legutóbbi nyári átigazolási időszakban sok játékost kellett igazolnunk, mostantól azonban a finomhangolás időszaka következik.

Még két-három átigazolási ablakra van szükségünk ahhoz, hogy a jó nemzetközi kupaszereplésre alkalmas keretet állítsunk össze.

Hozzátette, az alapelveikhez továbbra is ragaszkodnak.

- Nem kizárt, hogy öt-hat éven belül lesznek finomítások, de továbbra is kitartunk amellett, hogy legalább a keret felét magyar játékosok alkossák. Életkor tekintetében nyolcvan százaléknak harminc év alatt, negyven százaléknak huszonöt év alatt kell lennie. A harmadik szabályunk, hogy az utánpótlásunkra építsünk. Az pedig alapvetés, hogy teljesítmény alapú értékek mentén igazolunk, nem számít ki kinek a kije.

Az interjúból hétfőn egy hosszabb részletet láthatnak a Góóól!2 című műsorban, míg az m4sport.hu-n a teljes beszélgetés is megtekinthető lesz - írta a csatorna.

Ratatics az interjúban egyébként több olyan dolgot megerősített, amit már az idény elején is említettünk. Részletek itt!

Olvastad már?
Kisteleki: "A következő szezonban az Újpest már harcban lehet a bajnoki címért, főleg, ha a Fradi ilyen szélsőségesen szerepel" - interjú 2-300 ezres fizetésekről és szülőszobáról
A BVSC pár hónapja még a kiesés ellen menekült a másodosztályban, most pedig már az NB I is téma. Kisteleki István szerint ősszel nyomasztó volt a hazai pálya hiánya, de tavasszal tizenkétszer játszanak Budapesten és a kiszámíthatatlan, alacsony játékminőségű NB II-ben akár még feljutó helyen is végezhetnek. Szerinte a 30 feletti "sztárigazolások" nem jöttek be, így már csak 27 év alatti játékosokban gondolkodnak. A szakmai igazgató úgy látja, a Fradi előnye egyre kisebb a hazai riválisaival szemben, és akár már a következő szezonban trónfosztásra kerülhet sor. Interjú Kisteleki Istvánnal.
Elolvasom
Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
Dorog
Vasastól igazoltak
A Dorog saját nevelésű középpályása, Faragó Bálint hét év után visszatért, miután a Vasastól távozik a 22 éves labdarúgó.
DVSC
Petíció indult
A DVSC szurkolói petíciót indítottak annak érdekében, hogy Amos Youga visszatérjen szeretett csapatukhoz.
Tovább az összes átigazoláshoz