Fotó: twitter.com/RBLeipzig
A szövetségek 1964 óta szavazzák meg legjobbjaikat, 2022-ben Szoboszlai Dominik és Turányi Lilla végzett az élen.
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 58 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.
Labdarúgásban a férfiak között az RB Leipzig játékosa, Szoboszlai Dominik érdemelte ki az év legjobbja címet, míg a hölgyeknél a szintén Németországban légióskodó és ott a Bayer Leverkusent erősítő Turányi Lilla - mindketten először végeztek az élen. A futsalosoknál Dróth Zoltánt (Haladás VSE) és Torma Lillát (DEAC) választották a legjobbnak.
Az olimpiai sportágak legjobbjai meghívást kapnak az M4 Sport - Az év sportolója gálára, január 9-én a Magyar Állami Operaházba.
(MTI/csakfoci)
Olvastad már?

Légiósok: Két magyar válogatott játékos erősítheti ugyanazt a klubot, ha összejön a liga topüzlete
Kleinheisler Lászlót a horvát bajnokság első és második helyezettje is csábítja, a jelenlegi harmadik pedig a megtartásáért harcol.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások

PMFC
Külföldön a magyar fiatal
A PMFC saját nevelésű játékosa, a klub U16-os csapatának kapitánya, Andruskó Adrián a horvát élvonalbeli NK Osijek akadémiáján folytatja pályafutását.

Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.

Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.