Az otthon verhetetlen Paks visszaelőzte a Fradit az NB I első helyén - videó

A Puskás Akadémia 2-1-s legyőzésével a Paks ismét vezeti az OTP Bank Liga tabelláját. A tolnaiak "csodafegyvere", azaz a pontrúgások megint sorsdöntőnek bizonyultak.
Dudás Gábor 2024. február 4., vasárnap 19:26
Szerző: Dudás Gábor 2024. február 4., vasárnap 19:26

A Puskás Akadémia kapujába a nagy tehetségnek tartott 18 éves játékos, Pécsi Ármin került, akit majdnem meg is tréfált a meccs elején Könyves Norbert: a rutinos támadó a 9. percben próbált éles szögből a kapuba emelni Pécsi fölött, de a gólvonalon menteni tudott Ormonde-Ottewill.

A komoly mezőnyharccal kísért meccsen ezután nem tobzódtak a helyzetekben a csapatok, de a 27. percben megint majdnem előnybe került a Paks, ekkor Papp Kristóf kevéssel lőtt a bal felső sarok mellé. Nem sokkal később, a másik oldalon Szappanos védett nagyot Golla fejesénél.

A 40. percben aztán megszületett a hazaiak vezető találata, "természetesen" egy pontrúgás után: Haraszti bal oldali szögletét követően Windecker négy méterről bólintott a kapuba (1-0). A középpályás ezután "ringatós" gólörömmel folytatta, utalva arra, hogy a héten megszületett a második gyermeke (ezúton is gratulálunk és jó egészséget kívánunk!).

Viszonylag gyorsan jött a felcsúti egyenlítés a fordulást követően: a magyar válogatott Nagy Zsolt beadását követően Komáromi volt eredményes közelről az 53. percben (1-1).

Bognár György gyorsan le is cserélt két támadót, beküldte Böde Dánielt is, de végül nem a rutinos játékos lett a nyerőember. Hanem egy védő, Lenzsér, aki Haraszti újabb remek beadását (ezúttal szabadrúgását) váltotta gólra az 57. percben.

A vendégek legjobbjának, Gollának volt még egy veszélyesebb fejese és lövése is a hazai kapunál, de összességében már nem forgott veszélyben a Paks 2-1-s győzelme.

A Paks sikerével nem csak az első helyre ugrott vissza, de megőrizte a hazai veretlenségét is (8 győzelem, 1 döntetlen), így továbbra is az MTK Budapest az egyetlen csapat az idényben, amely egyáltalán pontot szerzett a Fehérvári úti stadionban.

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Paks – Puskás Akadémia 2-1 (Windecker 40., Lenzsér 57., ill. Komáromi 53.)

Paks: Szappanos - Vas G. (Szélpál, 92.), Lenzsér, Kinyik - Windecker, Papp K., Balogh B., Haraszti (Tóth B., 77.), Osváth - Könyves (Böde, 55.), Hahn (Kovács K., 55.)

PAFC: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewil (Slagveer, 87.) - Favorov, Corbu - Komáromi (Bévárdi, 70.), Plsek (Nissilä, 77.), Nagy Zs. - Puljic (Gruber, 77.)

Mezőkövesd – Kecskemét 0-3

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.