Fotó: fehervarfc.hu

Az NB I-ben 9 év után gólt szerző Kalmár a Vidi-thrillerről: "Nehéz mit mondani, voltak érdekes szituációk"

A Fehérvár magyar válogatott középpályása szerint a ZTE elleni első félidőre és az utolsó 15-20 percre lehet építkezni.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 25., hétfő 13:40
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 25., hétfő 13:40

A vasárnapi, igencsak emlékezetes Fehérvár-ZTE bajnoki (3-3) után a hazai csapat második gólját szerző Kalmár Zsolt értékelte a történteket.

Volt minden ezen a mérkőzésen, de többször is vissza tudtunk jönni a meccsbe, a piros lap után is, 2-3 után is, ami a csapat erejét mutatja. Ezen az úton kell továbbmenni, ilyen mentális erő kell a csapatban, és nem szabad feladnunk. A végén, amikor felvállaltuk az az egy elleni játékot, akkor voltak a lehetőségek. Úgyhogy ebben kell egy kicsit fejlődnünk, bátran, emberhátrányban is felvállalni a játékot. De nehéz mit mondani, hiszen azért voltak érdekes szituációk... A 11-es utáni helyzet is, de a foci az ilyen, a következő mérkőzésen pedig már 3 pontot kell szereznünk.

Úgy gondolom, az első félidőben nagyon jól játszottunk, felépített támadásaink voltak, ott voltak a lehetőségek, és ezeknél jobban kell koncentrálnunk, nagyobb kvalitit kell belevinni a befejezésekbe, hiszen ott volt négy olyan lehetőség, hogy ha azokat jobban lejátsszuk, vagy jobb döntést hozunk, akkor több gólt is szerezhettünk volna. A második félidő elején bealudtunk, jött a gól, a piros lap, de ott is nagy erő volt a csapatban, hogy vissza tudtunk jönni a találkozóba. Úgyhogy reméljük, ez az erő megmarad a következő mérkőzésre, a legfontosabb az, hogy a csapatösszhang meglegyen bent az öltözőben, és ez a döntetlen, amely a játék képe alapján egy nagy erőt kell, hogy adjon nekünk. Kisvárdán is nagyon fontos mérkőzést játszunk, tudjuk, hogy élet-halál harc lesz, de már csak a három pont az elfogadható. Úgy is fogunk felmenni a pályára, és úgy gondolom, ha olyan játékot fogunk nyújtani, mint most az első félidőben, és az utolsó tizenöt-húsz percben, akkor győzelemmel fogjuk elhagyni a pályát - nyilatkozta a fehervarfc.hu videó-interjújában.

Kalmár-gól 9 év után

A 28 éves játékos visszatérése óta az első gólját szerezte az NB I-ben, legutóbb pedig 2014 májusában, még a Győri ETO játékosaként jegyzett (győztes) találatot a Puskás Akadémia otthonában.

Fiola piros lapját még a VAR is benézhette: Ezért állították ki a Vidi kapitányát - videó
A mérkőzést azért erősen befolyásoló játékvezetői ítélet a visszajátszások alapján erősen vitatható volt - Fiola Attila piros lapja a ZTE ellen.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)