Fotó: mtkbudapest.hu

Az MTK megállította és meg is verte az eddig hibátlan Lokit az NB I-ben

Véget ért a DVSC hibátlan sorozata az OTP Bank Ligában, ráadásul a debreceniek az MTK Budapest ellen kaptak ki (1-3) először hazai pályán április óta.
Dudás Gábor 2023. augusztus 27., vasárnap 17:25
Szerző: Dudás Gábor 2023. augusztus 27., vasárnap 17:25

Pedig jól indult a DVSC számára a találkozó, hiszen Kyziridis remek passza után Bárány a kapust is kicselezve talált öt méterről a hálóba (1-0). Ekkor még úgy tűnt, negyedik meccsét is behúzhatja az idényben a Loki, amely tavalyi házi gólkirálya, Dorian Babunski elvesztését is átvészelheti.

Az MTK azonban gyorsan magára talált a bekapott gólt után, sőt, mindössze hat perc(!) alatt fordítani tudott.

A 10. percben, Antonov szöglete után bizonytalankodtak a hazaia védők, végül Németh játszotta vissza a labdát az előrehúzódó védőnek, Bobál Dávidnak, aki 6 méterről a kapuba passzolt (1-1). Nem sokkal később pedig megint Németh alakított ki helyzetet Bognárnak, aki az ötös sarkáról kilőtte a jobb alsót (1-2).

A folytatásban a gólpárbaj elmaradt, de akadtak azért lehetőségek mindkét kapu előtt, benne volt a gól például Bárány vagy Németh helyzetében is, a vendégek kontráiban pedig végig benne volt a veszély.

Az MTK-kontrák a szünet után is folytatódtak, és a harmadik vendéggól a lehető legjobbkor érkezett, amikor úgy tűnt, hogy a több lehetőséget kialakító DVSC akár egyenlíthet is. A 63. percben azonban a jól is védekező kék-fehérek megint megvillantak, Bognár átadása után Németh verte át Dreskovicot, majd szépen talált a kapuba éles szögből (1-3).

Ez a gól végképp megfogta a Lokit, a hazaiak nyomása a folytatásban enyhült, majd el is halt, a vendégcsapat pedig magabiztos futballal szerezte meg első idegenbeli győzelmét a bajnoki idényben. A Debrecen hibátlan mérlege így a múltté lett és a Paks maradt (egyelőre?) az egyetlen veretlen csapat az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 5. forduló

DVSC - MTK Budapest 1-3 (Bárány 7., ill. Bobál D. 10., Bognár I. 13., Németh K. 63.)

DVSC: Megyeri – Baranyai (Bódi, 46.), Dreskovic, Mojzis, Kusnyir – Loncar (Szécsi, 74.), Manrique – Kyziridis (Bévárdi, 46.), Dzsudzsák, Domingues – Bárány (Mance, 62.)

MTK: Demjén – Hej, Kádár, Bobál – Kovács M., Horváth A. (Thiam, 56.), Kata, Antonov (Kovács P., 72.) – Bognár I. (Stieber Z., 85.), Németh K. (Varju, 72.), Molnár (Zuigeber, 56.)

17:30: FTC - Paksi FC

19:30: Fehérvár FC - Mezőkövesd

Interjú: "Az a legfontosabb, hogy ezt a rémálmot kitöröljük" - Holman a Slovanról, magyarságról, a Fradiról és a Honvédról
Tisztában van vele,hogy nincsenek könnyű helyzetben és az NB II egy nehéz küldetés. Holman Dávid hat év után igazolt haza és tudja, hogy vezéregyéniséggé kell válnia a fiatal Honvédban. Beszélt a csapaton belüli fő feladatáról, elmondta azt is, mit gondol arról, hogy Siófokon "kikérdezte" őket a Honvéd-tábor. Az interjúból kiderül, hogy 16 évesen majdnem be kellett fejeznie a focit, szót ejtett a Fradiba való berobbanásáról, majd távozásának okáról, és a Slovan-mezben hallgatott magyar Himnuszról is.
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.
Hivatalossá vált, hogy a Szpartak Moszkvánál folytatja pályafutását a szerb szakember.
Az M4 Sporthoz hasonlóan a Csakfoci is úgy értesült, hogy Dejan Stankovic vezetőedző távozik a Ferencvárostól, miután elfogadta egy másik klub ajánlatát, ezt pedig már közölte is az FTC vezetésével.