Fotó: fradi.hu

Állítják: A Fradiból is igazolhat a határon túli magyar csapat - a Vidi meg onnan erősíthet az NB II-re

Az FK Csíkszereda több üzletet is megköthet magyarországi klubokkal. 
Csakfoci.hu 2025. június 3., kedd 19:46
Fotó: fradi.hu
Az FK Csíkszereda több üzletet is megköthet magyarországi klubokkal. 
Szerző: Csakfoci.hu 2025. június 3., kedd 19:46

Mint ismeretes, az FK Csíkszereda történelmi sikert ért el azzal, hogy először jutott fel a román élvonalba, a Superligába. A székelyföldi klub már megkezdte a felkészülést az új idényre, és a hírek szerint több magyarországi játékos szerződtetését is tervezi.

A csapat vezetősége célul tűzte ki, hogy a keret jelentős részét magyar nemzetiségű játékosok alkossák, összhangban a klub filozófiájával, amely a székelyföldi és magyar tehetségek fejlesztésére helyezi a hangsúlyt. Ennek érdekében a klub már tárgyalásokat folytat több magyarországi játékossal, akik tapasztalatukkal és képességeikkel hozzájárulhatnak a csapat sikeres szerepléséhez az élvonalban.

A klubvezetés hangsúlyozta, hogy a feljutás nem csupán sportszakmai siker, hanem lehetőség is arra, hogy a székelyföldi labdarúgás megmutassa értékeit a legmagasabb szinten. A magyar játékosok érkezése pedig erősítheti a csapat identitását és versenyképességét a Superligában.

A Gazeta Sporturilor keddi cikke meg is nevezi azokat a játékosokat, akiket állítólag a Csíkszereda kiszemelt magának az NB I-ből: Katona Levente, Nagy Krisztián és Pálinkás Gergő (mindhárom Kecskemét), illetve Pászka Lóránd (Ferencváros). Eközben az eddigi kölcsönben a klubnál szereplő paksi védő, Hegedűs János maradását is véglegesíthetik. De lesznek, lehetnek magyar távozók is: a lap úgy tudja, Fülöp Lóránd, Pintér Bence és Kovács Lóránd is mehet, mivel már nem számítanak a szolgálataikra és hozzájuk csatlakozhat a szlovák Jozef Dolny is, akit szeretnének értékesíteni.

A portál forrásai szerint Fülöp egyébként a már NB II-es Fehérvárnál köthet ki.

Brutálisan pörög az átigazolási piac, folyamatosan frissülő rovatunkban friss híreket olvashatsz a DVTK-ról, Kuttor Attiláról, Erős Gáborról, a Lokiról, Nikitscher Tamásról és Tóth Barnáról is.

Olvastad már?
Varga Barnabás útját követheti az NB II-es magyar gólkirály: "Bennem volt, hogy egy jó szezonnal nagyobbat lehet robbantani" – interjú
Az NB II-es idény 25 éves gólkirálya, Nagy Zoárd nemcsak a futballpályán, hanem fejben is hatalmasat fejlődött az elmúlt szezonban. A Csákvár keresett támadója a Csakfocinak adott interjújában őszintén beszélt arról, hogyan építette fel magát a mélyből, milyen fordulópontok segítették a gólkirály címhez, és miért döntött úgy, hogy a téli ajánlatok ellenére is a másodosztályban marad. Az interjúból kiderül, milyen közös vonás köti Varga Barnabáshoz, mi motiválja a klubváltás előtt álló csatárt, és milyen rögös úton jutott el az alsóbb osztályoktól az NB I kapujáig. Interjú.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Fradi
Már Pesten a kiszemelt
Gabi Kanichowsky hétfő este érkezett meg Budapestre, ha megfelel az orvosi vizsgálatokon, legkésőbb szerdán alá is írhat az FTC-hez - írta az ulloi129.hu az izraeli sajtóra hivatkozva.
Győr
Vinnék Dragónert
Az m4sport.hu információi szerint az ETO FC Győr opciós vásárlási joggal kölcsönvette volna Lendváról Dragóner Áront, ám a felek egyelőre nem tudtak megegyezni.
Kazincbarcika
Tárgyalnak Meschackkal
Korábban elsőként megírtuk, hogy információink szerint Kazincbarcikán köthet ki a korábbi ZTE-játékos, Meshack Ubochioma. Az nso.hu most megerősítette, hogy a KBSC kedden egyeztet a támadó szerződtetéséről.
Tovább az összes átigazoláshoz