A Tatabánya legendája az olasz „befektetőről”: „Közröhej tárgya voltunk, erre nincs mentség”

Vincze István szerint a legnagyobb probléma az volt, hogy idejöttek a zsoldosok, az úgynevezett sztárfutballisták.
Budai László 2017. március 14., kedd 15:42
Vincze István szerint a legnagyobb probléma az volt, hogy idejöttek a zsoldosok, az úgynevezett sztárfutballisták.
Szerző: Budai László 2017. március 14., kedd 15:42
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Tatabánya legendás futballistája, Vincze István élesen bírálta a Tatabányánál az elmúlt időszakban történt „szörnyűségeket”. Mivel a klub olasz befektetője folyamatosan elmaradt a bérek kifizetésével, így az őszi szezon elejére szinte teljesen elfogytak a játékosok. A Tatabánya három egymást követő meccsen nem tudott kiállni, amiért kizárták az NB III-ból.

- Az olasz úriember úgy érkezett, mint egy nagy befektető. Én akkor is óvatosságra intettem mindenkit. A legnagyobb probléma az volt, hogy idejött az a sok zsoldos. Ezek az úgymond sztárfutballisták. Volt egyébként egy-két jó futballista a sok külföldi között: például Kopúnek vagy Agüero. De nagyon sok olyan játékos is érkezett, aki elvette a lehetőséget a fiatal magyarok elől. Közröhej tárgya voltunk azzal, hogy ennyi külföldi játékos szerepelt. Volt, hogy a kezdő tizenegy csak külföldiből tevődött össze. Üzletpolitika volt e mögött, az olasz úriember ezeket a játékosokat tovább akarta adni. Nagyon sokszor volt olyan, amikor sztrájkolni akartak a játékosok, felhívni a figyelmet erre a szörnyű dologra. Sajnos, így alakult…

 

Bár a Tatabányánál azt kommunikálják, hogy nem adták fel a harcot, aligha hihető, hogy az 1910-ben alapított egyesület a jelenlegi bajnokságban folytathatja.

- Erre nincs mentsége, olyat vállalt, amit nem tudott teljesíteni – mondta Pilu az olasz üzletember kapcsán az M4-nek. - Ebből nehéz kijönni. Újra kell építeni a Tatabányát. Meg kell várni a fellebbezéseket, az egyesületnél az UEFÁ-hoz, a FIFÁ-hoz fordultak, de szerintem az MLSZ-döntés marad érvényben.

Átigazolások
Szeged
Gólkirály érkezett
Az NB III Észak-nyugati csoportjában szereplő Mosonmagyaróvár 22 éves támadója, Gera Zalán Szegeden folytatja pályafutását. A futballista 24 találattal a harmadosztály gólkirálya lett a múlt szezonban.  
Paks
Ifjabb Bognár visszatért
Újra Pakson ifj. Bognár György: három év után tért vissza a régi-új másodedző édesapja mellé.
Szpari/Újpest
Kaczvinszki váltott
Az Újpest kölcsönadta 20 éves belső védőjét, Kaczvinszki Dominikot a Nyíregyházának.
Tovább az összes átigazoláshoz