fotó: MTI/Krizsán Csaba

A sereghajtó edzőjének meglepő vallomása: "Nem szakmai szempontok miatt kellett távoznom az ETO-tól"

Klausz László szerint a fia miatt menesztették.
Csakfoci.hu 2025. március 12., szerda 18:09
fotó: MTI/Krizsán Csaba
Klausz László szerint a fia miatt menesztették.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. március 12., szerda 18:09

Klausz László irányításával a Vasast és a Budafokot is legyőzte az NB II-ben sereghajtó Tatabánya, amely már csak három pontra van a bennmaradást jelentő helyektől. A korábbi kiváló játékos az m4sport.hu-nak adott interjút, amelyben először azt mondta el, miért vette át a csapatot.

- Tisztában voltam vele, hogy a csapat nehéz helyzetben van, és nagy kihívás előtt állunk, de itt születtem, a csapatnál nevelkedtem és váltam NB I-es játékossá. Sokat kaptam az egyesülettől, így eljött a pillanat, hogy valamit vissza is adjak.

Ezek után azt árulta el, miért kellett 2022-ben távoznia az ETO-tól.

- A klubtól nem szakmai okok miatt kellett távoznom, hanem azért, mert fiam, Milán úgy döntött, a ZTE-hez szeretne szerződni, én pedig nem álltam az útjába. Mindig szakmai szempontok alapján hoztam meg döntéseimet, Milán ebben a csapatban a játékosom volt, nem kivételeztem vele. Utólag is helyes döntésnek tartom, hogy váltott, hiszen jelenleg a szlovén első osztályban rendszeresen lehetőséget kap, ami segíti a fejlődését.

Végül arra is kitért, mi az egyik fő célja Tatabányán.

- Különösen fontos az utánpótlás fejlesztése, hiszen az ifjúsági munka mindig is közel állt hozzám. Jelenleg is vannak olyan játékosok a felnőttcsapatban, akikkel korábban már dolgoztam együtt fiatal korában. Célom, hogy megteremtsük az egyensúlyt a tapasztalt labdarúgók és a helyi fiatalok között, hiszen hosszú távon ez biztosíthatja a klub stabilitását és sikerességét.

Olvastad már?
Botrány a korábbi Vidi-csatár csapatánál, akár a bajnokságtól is visszaléphetnek
A játékvezetői küldés miatt akadtak ki.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Reagált Orbán édesapja
Willi Orbán lipcsei jövője a téma a német sportsajtóban, azonban az édesapja nem aggódik fia sorsa miatt.
Légiósok
Szoboszlai jövője
A legégetőbb Ryan Gravenberch és Szoboszlai Dominik együttes megtartása a Liverpoolnak, mivel előbbi már sikerült, ezért most a magyar jövőjét szeretnék a lehető leghamarabb bebiztosítani.
Fradi
Tóth Alex-transzfer
A Galatasaray és a Benfica is több pénzt ajánlott, de az FTC és Tóth Alex is a szakmai szempontokat tette az első helyre, ezért igazolt végülis a fiatal középpályás a Bournemouth-hoz. (M4 Sport)
Tovább az összes átigazoláshoz