Fotó: fradi.hu

A bajnoki riválistól érkezett a Fradi legújabb játékosa - hivatalos

Varga Ádám visszatért: a fiatal kapusra a kecskeméti kölcsönjátéka után a bajnokcsapatnál számítanak.
Csakfoci.hu 2023. június 12., hétfő 9:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. június 12., hétfő 9:55

A Ferencváros Baráth Péter, Varga Barnabás, Tosin Kehinde, Cebrail Makreckis és Halmai Ádám után bejelentette hatodik érkezőjét: a kecskeméti kölcsönt követően az egyszeres magyar bajnok hálóőr, Varga Ádám visszatért a zöld-fehér együtteshez, így a 2023/24-es idényben az FTC első csapata keretének tagja lesz - írja a fradi.hu.

Varga 7 évesen lett a Ferencváros igazolt labdarúgója, majd végigjárta a klub utánpótláscsapatait, és a 2018/19-es szezonban a Puskás Akadémia elleni utolsó bajnokin mutatkozott be az élvonalban, így ő is tagja volt a 30. bajnoki címet nyert együttesnek.

2020-ban a Soroksárhoz került kölcsönbe, ahol három szezont játszott. A „kis Fradiban” összesen 71 tétmérkőzésen lépett pályára. 2022-ben szerződést hosszabbított vele a Ferencváros, majd az élvonalba frissen feljutott Kecskemétnek adták kölcsön, ahol 8 bajnokin kapta meg kezdőként a lehetőséget (egyszer becserélték), ezzel pedig részese volt a Kecskemét elképesztő teljesítményének, és a szezon végén ezüstérmet ünnepelhetett - teszi hozzá az FTC honlapja.

A 24 éves Varga a távozó magyar válogatott kapust, Bogdán Ádámot pótolhatja a keretben.

A Fradi és az MTK már a rajt előtt belehúzott az erősítésekbe - átigazolási körkép
Így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári átigazolási időszak hivatalos kezdete előtt az érkezők, a távozók és a jelöltek terén. Körkép az eddig történtekről.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.