Fotó: honvedfc.hu

21 meccs, 18 vereség: Urbányit elküldték külföldi csapatától - hivatalos

A Sporting Kansas City második csapatával utolsó helyen álló Urbányi Istvánnak 20 forduló után megköszönték a munkáját.
Budai László 2025. augusztus 14., csütörtök 11:48
Fotó: honvedfc.hu
A Sporting Kansas City második csapatával utolsó helyen álló Urbányi Istvánnak 20 forduló után megköszönték a munkáját.
Szerző: Budai László 2025. augusztus 14., csütörtök 11:48
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Sporting Kansas City hivatalos honlapján jelentette be, hogy menesztették a klub tartalékcsapatának kispadjáról az 58 éves magyar szakvezetőt, Urbányi Istvánt - szúrta ki a hírt a Jenkifoci.

Urbányi a tartalékbajnokság, az MLS Next Pro idei szezonja előtt vette át az SKC II irányítását - akkor, amikor még a klub első csapatának menedzsere Urbányi korábbi győri csapattársa, Peter Vermes volt. Vermestől március végén vált meg az SKC.

Urbányi a tartalékegyüttest 21 tétmérkőzésen irányította az MLS Next Próban és a US Open-kupában, ebből 18-szor kikaptak és csak 3-szor örülhettek győzelemnek (a sorozat szabályai szerint, ha rendes játékidőben döntetlenre állnak a felek, 11-esek döntenek, az SKC II-nek négy ilyen meccse volt, ezekből hármat elbukott, egyet megnyert). A csapat 20 forduló után utolsó a Nyugati-konferenciában, 15 pontos lemaradással az utolsó előttihez képest.

A magyar szakember nem először dolgozott a Sporting KC kötelékében, 2014 és 2016 között akadémiai edző, 2018 és 2020 között pedig tehetségkutatásért felelős igazgató volt a klubnál.

Olvastad már?
Éveken át volt az Újpest vezetője, most másik NB I-es klubhoz igazolt
A korábban évekig Újpesten dolgozott Berta Csaba lett a ZTE új cégvezetője - jelentették be a zalaiak.
Elolvasom
Átigazolások
Gyirmót
Változások
Bobál Gergely, Hudák Dávid, Hudák Martin, Kovács Dominik, Tömösvári Bálint és Vincze Ádám távozik. Négy rutinos - egyelőre meg nem nevezett - NB I-es tapasztalattal rendelkező játékos érkezik.
Tatabánya
Horváth Ferenc aláírt
Hivatalossá vált, hogy a 2026/27-es szezonban is Horváth Ferenc irányítja a Tatabányát. A csapat az előző szezonban az NB III Észak-Nyugati csoportjának 2. helyén végzett.
DVSC
Hofmann marad
A DVSC hivatalos oldalán jelentette be, hogy jövő nyárig meghosszabbította 32 éves osztrák védője, Maximilian Hofmann szerződését.
Tovább az összes átigazoláshoz