Fotó: fradi.hu

103 perc, négy gól és sérüléscunami: A Fradi úgy kapott ki a Lokitól a Groupamában, ahogy idén még soha - videó

A Fradi hiába vezetett 1-0-ra, a Debrecen a második félidőben rövid idő alatt három gólt szerzett, így végül magabiztosan nyert a Groupama Arénában. Sérülés miatt Megyerit, Dzsudzsákot és Pászkát is le kellett cserélni az éppen emiatt igen elhúzódó találkozón.
Budai László 2023. május 20., szombat 19:45
Szerző: Budai László 2023. május 20., szombat 19:45

A már biztosan bajnok Ferencváros a harmadik helyért, és az ezzel járó Európa Konferencia Liga-selejtezőért harcoló DVSC-t fogadta a Groupama Arénában, az NB I utolsó előtti fordulójában.

Az első negyedórában csak a Fradi veszélyeztetett: a 10. percben Traoré éles, megpattant beadása csúszott be majdnem a rövid alsóba, de Megyeri résen volt; hat perccel később a Loki kapusának kipasszolt labdájára csapott le Zachariassen, aki rögtön Ryan Mmaee-nak passzolt, ő azonban túl lazán akart a léc alá pörgetni, így Megyeri védeni tudott.

A 21. percben már a vendégek is próbálkoztak, Dzsudzsák 22 méterről kínálta meg Dibuszt, aki el tudta ütni a kemény lövést. A 30. perc előtt Megyerit kellett ápolni percekig, és nem is tudta folytatni a játékot, hordágyon kellett levinni, Milosevic érkezett a helyére. A hírek szerint a rutinos játékos a bal lábában érzett zsibbadást.

A 42. percben vezetést szerzett az aktívabb Fradi: Pászka előzte meg Kyziridist a 16-os jobb oldali vonalánál, tolt még egyet befelé a labdán, majd parádésan csavarta azt a hosszú felsőbe (1-0).

A szünet előtt még két gólt is lőhetett volna a hazai csapat. Előbb Lisztes cselezte ki ügyesen emberét a 16-oson belül, tökéletesen centerezett Zachariassennek, aki azonban két méterről, 100 százalékos helyzetben fölé bombázott. Majd Marquinhos adott remek labdát Lisztesnek, aki elkerülte a becsúszó lábat, és laposan mellé tüzelt. Marquinhos pedig hiába rúgta a kapuba közelről Traoré bal oldali beadását, lesen állt az átadás pillanatában.

Két, szünetben történt csere (Kyziridis és Loncar helyett Varga K. és Romanchuk jött) után a debreceniek kezdtek aktívabban, az 51. percben Ferenczi bal oldali beadása után Babunski becsúszva próbált kapura kanalazni közelről, de Knoester csúszott vele együtt és blokkolt.

A Fradi az első húsz percben sokkal kevésbé játszott aktívan, mint amennyire az első félidőben. És ezt a Debrecen meg is büntette: a 63. percben Babunskihoz pattant oda a labda a 16-os előtt, három Fradi-játékos között bevitte a büntetőterületen belülre, majd higgadtan a jobb sarokba gurított (1-1), négy perccel később pedig Varga K. jobbról lőtte középre a labdát, amelyet Dibusz elütött, de Botkáról visszapattant Babunski elé, ő köszönte és a gólvonalról a kapuba lőtt (1-2). Üröm az örömben, hogy a gólöröm során Dzsudzsák elesett és hordágyon vitték le.

Pár percre rá folytatódott a debreceni gólgyártás. A VAR jelzésére Erdős József visszanézte Gojak Manrique elleni becsúszását, amivel a 16-oson belül elütötte a vendégjátékost, a játékvezető ezután 11-est ítélt, amelyet Bódi lőtt a jobb sarokba (1-3). Ezután Babunski járt közel a mesterhármashoz, de Varga K. éles beadását a kapu torkából, becsúszva mellé lőtte. Az utolsó percekben Zachariassen még a kapufát találta el fejjel.

Megyeri és Dzsudzsák után később Pászkát is sérülés miatt kellett lecserélni, az állás azonban már nem változott, a Loki 3-1-es sikerével fellépett a harmadik helyre a sok sérülés miatt összesen 103 percre nyúló összecsapáson. A Fradi ebben a szezonban még senkitől nem kapott három gólt hazai pályán, a Loki pedig soha nem verte még kettővel idegenben az FTC-t.

Jegyzőkönyv

NB I, 32. forduló

Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 1-3 (Pászka 42., ill. Babunski 63., 67., Bódi 75. - 11-esből)

FTC: Dibusz - Pászka (Tóth A., 83.), Botka, Knoester, Traoré - Gojak (Mercier, 83.), Zachariassen - Lisztes (Sagal, 69.), Owusu, Marquinhos (Kaján, 83.) - R. Mmaee.

DVSC: Megyeri (Milosevic, 33.) - Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi - Manrique, Kyziridis (Varga K., 46.) - Szécsi (Bódi, 61.), Dzsudzsák (Ojediran, 70.), Loncar (Romanchuk, 46.) - Babunski.

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.