A Chelsea edzőjét is kirúgták, a Milan balhés nápolyi K.O.-ja - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.
Csakfoci.hu 2023. április 2., vasárnap 22:58
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 2., vasárnap 22:58

ANGLIA

Chelsea: Az angol labdarúgó-bajnokságban 11. Chelsea elöljárói menesztették Graham Potter vezetőedzőt. A londoni klub vasárnap este közleményt adott ki az angol szakember távozásáról, amiben jelezte, hogy ideiglenesen Bruno Saltor irányítja majd az együttest.

Pottert szeptemberben nevezték ki vezetőedzőnek, miután kivásárolták a Brightonnal fennálló szerződéséből. Azóta 31 mérkőzésen irányította a csapatot, de ezek közül csak 12-t tudott megnyerni. Potter ugyan a Bajnokok Ligájában a negyeddöntőbe jutott a gárdával, de a bajnokságban a középmezőnyben található és 12 pont a hátránya a negyedik helyezettel szemben. A 47 éves tréner utolsó meccsén szombaton irányította a Chelsea-t, mely 2-0-ra kikapott hazai pályán az Aston Villától. (MTI)

A Sky Sports News vezető riportere, Kaveh Solhekol szerint a Bayern München nemrég menesztett vezetőedzője, Julian Nagelsmann lehet a befutó a Chelsea menedzseri posztjára. Azonban még nem biztos, hogy a fiatal szakember hogy el akarna költözni Németországból, és rögtön másik munkát vállalna. Lehet, hogy nyárig várni akar majd, hogy legyen egy kis ideje feltöltődni. Az idény végén ráadásul más állások is elérhetővé válhatnak, mint például a Real Madrid vezetőedzői posztja.  Minden attól függ, hogy Nagelsmann akar-e ilyen gyorsan egy másik munkát vállalni.

Premier League: Az előzőleg ötödik Newcastle United hazai pályán 2-0-ra legyőzte a harmadik Manchester Unitedet az angol labdarúgó-élvonal 29. fordulójának vasárnapi játéknapján. A hazaiak - akik megelőzték riválisukat a tabellán - sorozatban harmadszor nyertek a Premier League-ben, míg az MU három meccs óta nyeretlen és gólt sem szerzett. Korábban a West Ham hazai pályán 1-0-ra legyőzte a sereghajtó Southamptont. A vendégek a 18. bajnoki vereségüket szenvedték el a szezon során. (az MTI híre nyomán)

Manchester City: A City szeretné leigazolni a Barcelona 20 éves támadóját, Ansu Fatit - a spanyol válogatott játékos édesapja nemrég arról panaszkodott, hogy fia nem játszik eleget a katalánoknál. (Football Insider)

Manchester United: Az MU figyelemmel kíséri az Atlético Madrid 23 éves portugál csatárának, a jelenleg a Chelsea-nél kölcsönben szereplő Joao Felixnek a helyzetét. (Mundo Deportivo) A 27 éves francia csatár, Anthony Martial is azon nyolc játékos között van, akiket a Manchester United az idén nyáron szeretne eladni. (Football Insider)

Tottenham: A Spurs elnöke, Daniel Levy állítólag a korábbi menedzsernek, Mauricio Pochettinónak is elmondta már, hogy nem szeretné, ha az argentin visszatérne a vezetőedzőt kereső klubhoz. (Star)

Liverpool: A Liverpool is azon dolgozik, hogy a nyáron szerződtesse a Chelsea-től az angol középpályást, a 24 éves Mason Mountot, és jelenleg a Vörösök számítanak a favoritnak a megszerzése ügyében. (Football Insider)

Leicester City: A klub vezetése szeretné, ha a sokat támadott 30 éves angol középhátvéd, Harry Maguire visszatérne kölcsönben a Manchester Unitedtől. (Star)

Szerződést bontott Brendan Rodgers vezetőedzővel az angol labdarúgó-bajnokságban kieséstől fenyegetett Leicester City. Az északír szakember 2019 óta irányította az együttest, amely hat forduló óta nyeretlen, és jelenleg a 20 csapatos tabella 18. helyén áll. Az 50 éves Rodgersszel a Leicester kétszer is az első ötben végzett a Premier League-ben, 2021-ben pedig elhódította az FA Kupát. A gárda edzéseit átmenetileg az Adam Sadler-Mike Stowell edzőpáros vezeti. (MTI)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: Benzema 7 perc alatt triplázott, a Real Madrid hatot vágott - videó

A harmadik helyen álló Atlético Madrid hazai pályán 1-0-ra legyőzte az ötödik Real Betist a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnap esti rangadóján. A fővárosi találkozón a madridiak játszottak jobban, ám egészen a hajráig nem tudtak betalálni, a 86. percben aztán Angel Correa megszerezte a vezetést, és a Betis már nem tudott kiegyenlíteni.

A saját közönsége előtt játszó Villarreal 2-0-ra legyőzte a Real Sociedadot. A tabellán hatodik házigazda - amely az utolsó negyedórában talált be kétszer - sikerével négy pontra megközelítette negyedik helyen álló baszk vendégét. (MTI)

Real Madrid: A Real nem adja el 60 millió euró alatt Ferland Mendyt - a 27 éves francia balhátvéd szerződtetése iránt az Arsenal, a Manchester City és a Newcastle is érdeklődik. (Fichajes) Carlo Ancelotti megerősítette, hogy Brazília szeretné őt kinevezni szövetségi kapitánynak, ő azonban maradni akar a Real Madridnál. (ESPN)

Athletic Bilbao: Az angol Aston Villa reményei, hogy leigazolja a spanyol középpályást, Oihan Sancet az Athletic Bilbaótól, egy csapásra szertefoszlottak, miután a 22 éves játékos új, hosszútávú szerződést írt alá a baszk klubnál. (TeamTalk)

OLASZORSZÁG

Serie A: Az AC Milan nagy meglepetésre kiütéses, 4-0-s győzelmet aratott a listavezető Napoli otthonában. A mérkőzést Brahim Diaz, Saelemaekers gólja, illetve Leao duplája döntötte el. A vendégek az első félidő közepére már kétgólos előnyt szereztek, majd a második félidőben még kétszer betaláltak, s különösen a második játékrészben nyomasztó fölényben voltak. Pioli csapata ezzel feljött a tabella harmadik helyére, egy ponttal megelőzve az Intert és a Romát. A Spalletti-gárdának ez volt mindössze a harmadik veresége a bajnokságban az Inter és a Lazio elleni zakók után, de így is megnyugtató, 16 pontos előnnyel áll a Serie A élén. A két csapat áprilisban a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében még kétszer megmérkőzik egymással.

A nápolyi drukkerek egy része a zászlók és transzparensek kihelyezésének tilalma, valamint a közelgő BL-meccsek magas jegyárai miatt tiltakozva szurkolótársaikkal is összecsaptak a stadionon belül és kívül is.

A tabellán második Lazio 2-0-ra nyert Monzában, a fővárosi együttes már hat meccs óta veretlen a Serie A-ban.

Az AS Roma a második félidőben három gólt szerezve, fölényesen verte (3-0) a vendég Sampdoriát. Jose Mourinho együttese a félidőben még 0-0-ra állt, aztán az 52. percben nagy lehetőséghez jutott Jeison Murillo kiállításával. A fővárosi gárda emberelőnyét öt perccel később gólra váltotta, majd a hajrában biztossá tette sikerét. A Farkasok két bajnoki vereség után győztek újra, és pontszámban beérték a harmadik helyen álló Internazionalét. A Bologna 3-0-ra legyőzte a vendég Udinesét, a hazai csapatban a gambiai Musa Barrow volt a nyerőember, miután az első félidőben két gólpasszt adott, majd a szünet után maga is betalált, beállítva ezzel a végeredményt. (MTI)

NÉMETORSZÁG

Bayern München:  A Bayern új magyar edzője: "Váratlan volt a megkeresés, egy sms-t kaptam"

RB Leipzig: A Manchester City és a Real Madrid is az RB Leipzig 21 éves horvát védőjét, Josko Gvardiolt tette meg első számú középhátvéd-célpontjává, a németek pedig 75 millió fontot kérnének a játékosért. (90min)

Bundesliga: Tragédia: Elhunyt egy néző a Bundesliga-meccsen

A Köln gólnélküli döntetlent játszott a vendég Mönchengladbachhal a német labdarúgó Bundesliga 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. A hazaiak hat meccs óta nyeretlenek a Bundesligában. (MTI)

VILÁGFOCI

PSG: Lionel Messi nem vállalja a fizetése csökkenését csak azért, hogy a Paris Saint-Germainnél maradhasson.  Amennyiben úgy dönt, hogy távozik a nyáron, a 35 éves támadó lehetőségei között szerepelhet a szaúd-arábiai Al-Hilal ajánlata és a Barcelonához történő visszatérés is. (Mirror)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.