Vb-selejtezők: Brutális taposásért állították ki Cavanit, a brazilok és Messiék is nyertek - eredmények, videók

A koronavírusos Luis Suárez nélkül gólt sem lőtt Uruguay a brazilok elleni meccsen, Tite csapata továbbra is hibátlan. Az argentinok tizenegy perc alatt kétszer is betaláltak Peruban, amivel el is döntötték a három pont sorsát.
Nyikes Zoltán 2020. november 18., szerda 9:08
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. november 18., szerda 9:08

Brazília 2-0-ra nyert Uruguayban a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában, így továbbra is hibátlanul áll a kontinens csoportjának első helyén. A mérkőzés végeredménye már az első félidőben kialakult, a brazil együttesben Arthur a 33. percben volt eredményes, míg Richarlison a 45. percben vette be a hazaiak kapuját.

A több játékosát - így a koronavírusos Luis Suárezt is - nélkülöző Uruguay tíz játékossal fejezte be a találkozót, mert Edinson Cavanit a 71. percben kiállították.

Argentína szintén idegenben nyert 2-0-ra, a Peru elleni összecsapáson a végeredmény ugyancsak kialakult a szünetig. Az első félidő közepén 11 perc alatt Nicolás González, majd Lautaro Martínez szerzett gólt.

Ecuador otthon 6-1-re kiütötte Kolumbiát - a hazaiak a 9. percben már 2-0-ra, majd a szünetben 4-1-re vezettek -, és a hajrában úgy növelte a különbséget, hogy már emberhátrányban volt. A mezőnyben már nincs pont nélküli csapat, miután Venezuela nyert, Bolívia pedig döntetlent játszott. (MTI)

Vb-selejtezők, Dél-Amerika

Eredmények, 4. forduló:

Uruguay-Brazília 0-2 (Arthur 33., Richarlison 45.) Kiállítva: Cavani 71. - Uruguay
Peru-Argentína 0-2 (N. González 17., L. Martínez 28.)
Ecuador-Kolumbia 6-1 (Arboleda 7., Mena Delgado 9., Estrada Martínez 32., Arreaga 39., Plata 78., Estupinan 91., ill. J. Rodriguez 45+1 - 11-esből) Kiállítva: Plata 80. - Ecuador
Venezuela-Chile 2-1 (Mago 9., Rondón 81., ill. Vidal 15.)
Paraguay-Bolívia 2-2 (Romero 19 - 11-esből, 72., ill. Moreno 41., Cespedes 45.)

Így nyert Argentína

Így nyertek a brazilok

Ecuador-Kolumbia összefoglaló

Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.