Megvan az első döntős az Afrika-kupán: A Liverpool sztárja villogott - videó

Elsőként Szenegál válogatottja jutott a labdarúgó Afrika-kupa fináléjába, miután a Kamerunban zajló kontinensviadal első, szerdai elődöntőjében a gól nélküli első félidőt követően 3-1-re verte Burkina Fasót, amely hozzá hasonlóan még egyszer sem nyerte meg a tornát.
Dudás Gábor 2022. február 3., csütörtök 9:00
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 3., csütörtök 9:00

A Liverpool támadója, Sadio Mané góllal és gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

A trófea megnyerésére a szenegáliaknak harmadszorra lesz lehetőségük, 2002 és 2019 után játszanak újra döntőt. A másik ágon csütörtökön a házigazda Kamerun a hét győzelmével rekorder Egyiptommal találkozik. (MTI)

Afrikai Nemzetek Kupája, elődöntő:

Burkina Faso – Szenegál 1-3 (I. B. Touré 82., ill. A. Diallo 70., Dieng 76., Mané 87.)