Klub nélkül a magyar bajnok Suljic: "Fizetést sem kértem volna" - volt csapata nem engedte, hogy visszamenjen

Az egykori újpesti, majd fehérvári játékos nem térhetett vissza volt csapatához, emiatt nem is futballozhat sehol az idény végéig.
Dudás Gábor 2020. április 16., csütörtök 14:13
Az egykori újpesti, majd fehérvári játékos nem térhetett vissza volt csapatához, emiatt nem is futballozhat sehol az idény végéig.
Szerző: Dudás Gábor 2020. április 16., csütörtök 14:13
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Decemberben, alig három hónapot és 47 percnyi játéklehetőséget követően bontott szerződést a lengyel élvonalbeli Zaglebie Lubin Asmir Suljiccsal, így szabadon igazolhatóvá vált a bosnyák-magyar szélső.

Az egykori Videoton- és Újpest-játékos ekkor úgy döntött, visszatér korábbi klubjához, az Olimpija Ljubjanához (más lehetősége nem is lett volna a játékra, hiszen egy játékos nem szerepelhet három csapatban egy idényben), ahonnan Lengyelországba került 2019 szeptemberében.

Azonban elmondása szerint végül két szék közt a pad alá esett: hiába ment volna vissza Szlovéniába, ott nem kellett, így most nincs csapata.

- Volt esély rá, hogy visszatérjek Ljubljanába és én is ezt szerettem volna. Remek kapcsolatom volt Milan Mandaric elnökkel, de néhány ember nem akarta, hogy visszamenjek és segítsek a csapatnak. Így sajnos minden tervem dugába dőlt.

Nem, nem a pénzen múlott. Még azt is felajánlottam, hogy nem kérek fizetést.

Ezzel is megháláltam volna az Olimpijának, hogy segít nekem, hiszen más klubhoz nem igazolhattam. De néhányan nem gondolták helyesnek, hogy ott futballozzak - mondta a jelenleg klub nélküli futballistaként a félbeszakadt idény végét és a nyári(?) átigazolási időszakot váró szélső az Ekipa24-nek.

Suljic korábban, a magyar élvonalban összesen 108 mérkőzésen 9 gólt és 35 gólpasszt jegyzett, és felmerült annak a lehetősége is, hogy a magyar válogatottban szerepeljen majd. Az állampolgárságot is kapó bosnyák szélső magyarországi távozása is viharosra sikerült 2018 nyarán: tavasszal az akkori Videoton második csapatához került, majd új klubjával, a Wisla Krakkóval szerződést bontott, ugyanis a csőd szélén álló csapat nem tudta végül megadni azt a fizetést a támadónak, amiben előzetesen megállapodtak.

A 28 éves futballista 2013-ban került Újpestre, a lilákkal Magyar Kupa-győztes lett, majd 2015 nyarán a Videotonhoz igazolt, ahol magyar bajnoknak is mondhatta magát.

Átigazolások
Soroksár
Három távozó
Három olyan játékos is távozik, akik évek óta meghatározó szerepet töltöttek be: Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert.
PMFC
Visszavonult, de marad
Helesfay Donát, a PMFC 35 éves hálóőre befejezi pályafutását. A piros-feketében 176 bajnoki mérkőzésen pályára lépő ex-kapus erőnléti edzőként és gyógytornászként segíti a csapatot. (pmfc.hu)
Vasas
Hosszabbítás
A csapat 16 éves utánpótlás-válogatott játékosa, Balogh Áron 2030-ig meghosszabbította szerződését.
Tovább az összes átigazoláshoz