Kitüntették Romániában a volt magyar szövetségi kapitányt

Magas rangú állami elismerést kapott.
Dudás Gábor 2017. március 10., péntek 5:51
Magas rangú állami elismerést kapott.
Szerző: Dudás Gábor 2017. március 10., péntek 5:51
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Magas rangú román állami kitüntetést adományozott csütörtökön Klaus Iohannis román elnök Jenei Imre futballszakembernek, volt román és magyar szövetségi kapitánynak.

A román elnöki hivatal közleménye szerint Iohannis aláírta azt a rendeletet, amely szerint Jenei Imre a Románia csillaga érdemrend lovagi fokozatát kapja teljes labdarúgói és edzői pályafutása elismeréseként. A közlemény érdemeként említi még a román futball legemlékezetesebb eredményeinek elérésében, valamint több futballnemzedék felkészítésében játszott szerepét.

 

Jenei Imre március 22-én lesz 80 éves. Játékosként 12-szer öltötte magára a román válogatott mezét. A bukaresti Steauával 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa Kupáját.

A román válogatottat 1986 és 1990 között, majd 2000-ben készítette fel, 1990-ben világbajnokságon, 2000-ben Európa-bajnokságon vett részt a csapattal. 1992 és 1993 között a magyar válogatott szövetségi kapitánya volt. (MTI)

Átigazolások
Fradi
Peretz nem jön
A Ferencváros egykori kiszemeltje, 31 éves Dor Peretz új szerződést kötött klubjával, a Maccabi Tel-Avivval. A középpályás iránt a Dinamo Zágráb, a CSZKA Szófia és az FTC is tett ajánlatot korábban. (ulloi129.hu)  
Szentlőrinc
Gyurján Ajkán
Szerződése lejártával távozott a Szentlőrinc kapusa, Gyurján Márton, és az előttünk álló szezont a szintén Merkantil Bank Liga NB II-es FC Ajka gárdájánál kezdi meg. (szentlorincse.hu)  
Vasas / Mezőkövesd
Kölcsöncsatár
A több játéklehetőség reményében a Vasas 20 éves támadója, Mamusits Patrik a következő szezont kölcsönben az NB II-es Mezőkövesdnél tölti. (vasasfc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz