Egy focista is ott volt az isztambuli terrortámadásnál: Megrázó részletek - videó

A játékos túlélte a történteket, 39 másik ember nem.
Dudás Gábor 2017. január 1., vasárnap 18:57
A játékos túlélte a történteket, 39 másik ember nem.
Szerző: Dudás Gábor 2017. január 1., vasárnap 18:57
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

 

Egy magányos, mikulásnak öltözött és még nem azonosított merénylő legalább 39 embert megölt, 69-et pedig megsebesített, amikor tüzet nyitott az isztambuli Reina klubban egy szilveszteri rendezvényen, helyi idő szerint hajnali fél kettő körül. A halottak között legalább egy rendőr és 16 külföldi van. A merényletet terrortámadásnak minősítették és feltehetően az Iszlám Állam nevű szervezet egyik tagja lehetett az elkövető, akit még keresnek.

 

A tragikus szilveszternek szem- és fültanúja volt a török harmadosztályban szereplő Beylerbeyi SK játékosa, Sefa Boydas is, aki szerint az áldozatok száma még magasabb lehet.

- Még le sem ültünk az asztalunkhoz, amikor meghallottuk a lövéseket. A lövéseket hallva sokan elájultak, én a füsttől alig láttam valamit. Menekülés közben az emberek egymáson tapostak, szörnyű látvány volt, az "emberszőnyegen" át igyekeztek kijutni a helyről, folyamatosan sikoltozott mindenki. Ez szinte mindent elnyomott, de a gyilkos vagy gyilkosok kiáltozásait is lehetett néha hallani – számolt be a történtekről a futballista az AFP-nek.

Átigazolások
BVSC
Középpályás érkezett
A BVSC-Zugló bejelentette, hogy szerződtették az Iváncsától Ivády Pétert.
Újpest
Próbajáték
Az Újpestnél próbajátékon van a Sturm Graz korábbi játékosa, Tizian Scharmer.
MTK/Misleny
Új érkezők
A Kozármisleny meghatározó játékosa, Horváth Dániel szerződést kapott az MTK-tól. A 21 éves Vajda Roland játékjogát megszerezték a Puskástól, a játékost pedig kölcsönadták a Mislenynek.
Tovább az összes átigazoláshoz