Hivatalos: BL-csapatnál folytatja a Kisvárda román kiszemeltje

A moldáv élvonalbeli bajnokságban szereplő Sheriff Tiraspol hivatalos oldalán jelentette be, hogy szerződtette a CFR alapemberének számító Andrei Peteleu-t.
Csakfoci Admin 2020. január 31., péntek 19:42
Szerző: Csakfoci Admin 2020. január 31., péntek 19:42

Romániai sajtóhírekre hivatkozva honlapunk is beszámolt arról, hogy az ősz első felében még a román bajnok CFR alapemberének számító Andrei Peteleu is az OTP Bank Ligában szereplő Kisvárda csapatához igazolhat.

A hét közepén, sajtóértesülések szerint a kétszeres román bajnok középpályás előrehaladott tárgyalásokat folytatott a Kisvárdával,

azonban a 26 éves középpályás péntek este aláírt a Bajnokok Ligája-selejtezőjének 1. körében érdekelt moldáv Sheriff Tiraspolhoz.

Peteleu az ősszel, egészen októberig (és a Viitorul elleni, 3-1-re elveszített mérkőzésen szerzett öngóljáig) meghatározó tagja volt a CFR-nek, 13 bajnokin és 3 Európa Liga-csoportmeccsen (kétszer a Lazio ellen) is pályára léphetett, valamint tagja volt a júliusi, vesztes Szuperkupa-döntőn is az erdélyi gárdának. Az ősz második felében azonban már jobbára kispadozott, vagy épp a keretben sem volt, ekkor a Botosani elleni találkozó volt az egyetlen, amikor a pályán lehetett.

Összesen 118 román élvonalbeli bajnokin 1 gól és 6 gólpassz a mérlege a légiósként még soha nem szereplő játékosnak.

Inkább Magyarországot választják a román játékosok – a vezető sportlap az okokat kereste
A román Gazeta Sporturilor online kiadása “11 román játékos választotta a magyar bajnokságot” címmel közölt cikket a téli átigazolási időszak fejleményeiről.