fotó: Levan Verdzeuli - UEFA/UEFA via Getty Images

Vb-selejtezők: Kíméletlen belépő, lapcunami és 98. perces gól Arda Gülerék feszült meccsén - eredmények, videók

A török válogatott majdnem elszórakozta előnyét, de végül 3-2-re nyert Grúziában.
Csakfoci.hu 2025. szeptember 4., csütörtök 20:09
fotó: Levan Verdzeuli - UEFA/UEFA via Getty Images
A török válogatott majdnem elszórakozta előnyét, de végül 3-2-re nyert Grúziában.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. szeptember 4., csütörtök 20:09

Csütörtökön folytatódtak a 2026-os vb-selejtező mérkőzések. A délutáni programban pályára lépett Wales, Törökország és Litvánia válogatottja is.

A J-csoportban a walesiek Kazahsztán ellen az 50. válogatott mérkőzésén játszó Kieffer Moore góljának köszönhetően nyertek 1-0-ra.

Az E-csoportban a grúz-török mérkőzésen már több gólt láthattak a nézők. Mert Müldür 3. percben szerzett találata után Kerem Akturkoglu duplázott, majd Zuriko Davitashvili szépített. A hajrában feszültté váló összecsapáson Baris Alper Yilmaz durva belépő után piros lapot kapott (videó itt), ahogyan Willy Sagnol, a grúzok szövetségi kapitányát is elküldte a kispadtól a játékvezető, aki a sárga lapokkal (7) sem spórolt. Azonban az emberhátrány és Kvicha Kvaratskhelia 98. percben szerzett gólja sem okozott gondot, a törökök 3-2-re megnyerték a mérkőzést.

A G-csoportban óriási meglepetésre Málta Alexander Satarino góljával közel volt a bravúrhoz Litvánia ellen, de a 97. percben Gvidas Gineitis egyenlített. Litvánia Edgaras Utkos, míg a máltaiak Jake Azzopardi kiállítása miatt fejezték be 10 emberrel a mérkőzést.

2026-os vb-selejtezők

J csoport:

Kazahsztán-Wales 0-1 (Moore 24.)

E csoport:

Grúzia-Törökország 2-3 (Davitashvili 63., Kvaratskhelia 98., ill. Müldür 3., Akturkoglu 41., 52.)
Kiállítva: Yilmaz (Törökország, 71.)

G csoport:

Litvánia-Málta 1-1 (Ginetis 97. - 11-esből, ill., Satariano 83.)
Kiállítva: Utkos (Litvánia, 100.), ill. Azzopardi (Málta, 91.)

Olvastad már?
Ilyen gólokat most is elfogadnánk: Urbántól Benéig öt látványos magyar találat az írek elleni meccsekről - videó
Urbán Flórián, Halmosi Zoltán, Kocsis Lajos, Bene Ferenc és Lang Ádám gólját elevenítjük fel.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
ZTE FC
Megérkezett a brazil védő
Az előzetes külföldi sajtóhíreknek megfelelően csatlakozik a klubhoz Diego Borges, a Santos utánpótlásában nevelkedett fiatal hátvéd, miután hároméves szerződést kötöttek vele.
Vasas
Kölcsönadás a BVSC-nek
A Vasas fiatal támadója, Horváth Szabolcs a több játéklehetőség érdekében – az idény végéig – a BVSC-Zugló együttesében, kölcsönszerződéssel folytatja a szezont.
ZTE FC
Moldáv támadó is a fedélzeten
Az átigazolási időszak zárónapján sikerült nyélbe ütni Stefan Bitca kölcsönszerződését, amellyel a fiatal moldáv tehetség a 2025/26-os szezonban segíti a ZTE együttesét.
Tovább az összes átigazoláshoz