Vb-selejtező: Neymar és Firmino vezérletével kitömte ellenfelét Brazília, simázott Kolumbia is - eredmények, videók

A Liverpool támadója, Roberto Firmino két góllal, míg a PSG világklasszisa, Neymar két gólpasszal vette ki a részét Bolívia kiütéséből. Kolumbia győzelmét az Atalanta két csatára, Luis Muriel és Duván Zapata szállította.
Nyikes Zoltán 2020. október 10., szombat 9:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. október 10., szombat 9:31

A brazil és a kolumbiai válogatott magabiztos sikerrel kezdte a 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjét. Az első forduló pénteki játéknapjának Sao Paulóban rendezett mérkőzésén a brazilok a félidőben 2-0-ra vezettek a bolíviaiak ellen, de a második játékrészre sem álltak le, így nagy különbségű győzelmet arattak.

Öt találatukból kettőt Roberto Firmino, egyet-egyet pedig Marquinhos és Philippe Coutinho szerzett, illetve volt még egy öngól is. Neymar, aki hátsérüléséből felépült a mérkőzésre, 102. válogatottsága alkalmával két gólpasszal segítette csapatát.

A kolumbiaiak Barranquillában az első félidőben elintézték a venezuelaiakat, Duvan Zapata egyszer, Luis Muriel kétszer volt eredményes még a szünet előtt. (MTI)

Vb-selejtező, Dél-Amerika, 1. forduló:

Brazília-Bolívia 5-0(Marquinhos 16., Firmino 30., 49., Carrasco 66. - öngól, Coutinho 73.)
Kolumbia-Venezuela 3-0 (Zapata 16., Muriel 26., 45+3)