Fotó: twitter.com/CBF_Futebol

Vb-selejtező: Kiütéses győzelemmel kezdett Brazília, Neymar megdöntötte Pelé rekordját - videók

Brazília a Bolívia felett aratott fölényes győzelemmel kezdte meg a 2026-os labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatát.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 9., szombat 11:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 9., szombat 11:50

Az 5-1-es hazai sikerből Neymar és Rodrygo is két góllal vette ki a részét, előbbi ezzel ráadásul lehagyta a legendás Pelét az örök góllövőlistán. A 31 éves játékos, aki a közelmúltban szerződött a szaúdi bajnokságban szereplő al-Hilalhoz, a meccs elején büntetőt rontott, de aztán a 61. és a 93. percben is betalált, megszerezve pályafutása 78. és 79. gólját, amivel megelőzte a tavaly elhunyt Pelét a brazil örökrangsorban, amelyet immár ő vezet. A brazilok a következő fordulóban, kedden Peru vendégei lesznek.

Uruguay is győzelemmel rajtolt a selejtezősorozatban, 3-1-re nyert Chile ellen az új szövetségi kapitány, Marcelo Bielsa első tétmérkőzésén. A dél-amerikai kontinens tíz csapatából hat jut ki egyenes ágon a tornára, a hetedik pedig interkontinentális pótselejtezőt vívhat. A 48 válogatottat felvonultató világbajnokság társházigazdái az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó lesznek három év múlva. (MTI)

Eredmények, vb-selejtezők, Dél-Amerika, 1. forduló

Uruguay-Chile 3-1 (N. de la Cruz 38., 71., Valverde 45+2.)

Brazília-Bolívia 5-1 (Rodrygo 24., 53., Raphinha 47., Neymar 61., 93.)

Eb-selejtező: Szerbiában megdöbbentek a "108 kilós Ádámon", "a magyarok, mintha Portugália vagy Spanyolország szintjén lennének" - lapszemle
Így látták a szerb lapok és internetes portálok a csütörtöki Szerbia-Magyarország Eb-selejtezőn (1-2) történteket. Lapszemle.