Fotó: goal.com

Válságértekezlet Szoboszlaiéknál: Az edző nélkül próbálták megoldani a súlyos problémákat

Edzőjük nélkül tartottak válságülést a Szoboszlai Dominikot, Willi Orbánt és a sérült Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig labdarúgói a szerdai, Borussia Dortmund elleni Német Kupa-negyeddöntő előtt.
Nyikes Zoltán 2023. április 4., kedd 13:38
Fotó: goal.com
Edzőjük nélkül tartottak válságülést a Szoboszlai Dominikot, Willi Orbánt és a sérült Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig labdarúgói a szerdai, Borussia Dortmund elleni Német Kupa-negyeddöntő előtt.
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 4., kedd 13:38
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

– Összeült a csapat és megbeszéltek néhány dolgot, én nem voltam jelen. Úgy gondolom, ez normális – mondta kedden Marco Rose vezetőedző. A kupában címvédő lipcsei együttes sorozatban három vereségen van túl, így várja a szerdai, hazai összecsapást. Hogy a csapat hullámvölgyben van, az a játékosok és az edző számára is világos.

– Kevés sikerélményünk volt az utóbbi időben, a hangulat ennek megfelelő – folytatta Rose, aki szerint az a megoldás, ha kibeszélik a dolgokat. – A csapat nem riadt játékosok gyülekezete, akik nem tudják merre van az előre és a hátra. Nem estek depresszióba.

A szakember egyébként két éve, a Borussia Mönchengladbach trénereként hasonlóan a Manchester City ellenében esett ki a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, majd utána még sorozatban hat mérkőzést veszített a csapatával, ezek között ott volt a Dortmund elleni kupanegyeddöntő is. A szezon végén aztán lemaradtak tanítványaival a BL-indulásról - ezt a forgatókönyvet az RB Leipzig mindenképpen szeretné elkerülni.

A Leipzig 26 fordulót követően az ötödik a Bundesligában, hátránya két pont a már BL-indulást jelentő negyedik helyen álló, Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburggal szemben. (MTI)

Olvastad már?
Lipcsei kifakadt a horrorsérülés után: "A srácnak behorpad az arca, elviszi a mentő, és a játékvezető azt mondja, hogy ..." - videó
Lipcsei Péter hangsúlyozza, nem a bírói hiba miatt kaptak ki, de ilyen butaságot még nem hallott, mint amilyet Derdák Marcell játékvezető mondott.
Elolvasom
Átigazolások
Csíkszereda
Egy érkező és egy távozó
Végh Bence közösségi média oldalán elköszönt a Csíkszeredától, miután lejárt a szerződése. Czékus Ádám ügyében viszont megszületett az egyezség a KTE és a Csíkszereda között a leigazolásáról. (NSO)
ETO
Celtic helyett Győr
Az ETO új vezetőedzője, Efraín Juárez a skót Celtic szakmai stábjában is helyet kaphatott volna.
NB III
Kondás ment, Vitelki jött
Vitelki Zoltán lett az NB III-as FC Tiszaújváros vezetőedzője, a DEAC-hoz igazolt Kondás Elemér helyett.
Tovább az összes átigazoláshoz