Ultra kínos: Egy 62 éve meghalt válogatott játékost is behívtak doppingellenőrzésre

A doppingellenőrök a válogatottnál követtek el egészen félelmetes bakikat a Nemzetek Ligája-csaták előtt. 
Csakfoci.hu 2024. szeptember 5., csütörtök 10:30
A doppingellenőrök a válogatottnál követtek el egészen félelmetes bakikat a Nemzetek Ligája-csaták előtt. 
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 5., csütörtök 10:30
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A norvég válogatott közelgő Nemzetek Ligája-mérkőzései előtt az északi ország doppingellenes ügynöksége véletlenül ellenőrzésre kért be néhány rég elhunyt játékost is. A válogatott rekordgóllövője (illetve későbbi író és újságíró), Jørgen Juve, valamint Einar Gundersen is a tesztelésre kiválasztott személyek között volt, előbbi 1983-ban, utóbbi 1962-ben távozott az élők sorából - minderről Oslóban beszélt Stale Solbakken szövetségi kapitány.

De ugyancsak behívták az ellenőrök Oscar Bobbot, a Manchester City tehetségét is, ám a játékos sérülés miatt nincs a keretben a pénteki, kazahsztáni és a hétfői, Ausztria elleni hazai Nemzetek Ligája-mérkőzés előtt...

- Tegnap látogatást tett nálunk a norvég doppingellenes szervezet - mondta Solbakken.

Amikor felolvasták a tesztelésre kiválasztott játékosok nevét, meglepődtünk. Aztán felhívtuk a szervezetet, és megkérdeztük, hogy ez egy kandi kamerás akció volt-e. Einar Gundersent és Jorgen Juvét hívták be doppingellenőrzésre. Ezzel sajnos már egy kicsit elkéstek... De Einar és Jørgen tesztje is negatív lett egyébként

- viccelődött a tréner a Westdeutsche Zeitung cikke szerint.

A doppingellenes ügynökség pedig elismerte a súlyos baklövést.

- Kétségtelen, hogy nagy hiba történt - mondta egy szóvivő az NTB norvég hírügynökségnek. A futballszövetség azonban a jelek szerint humorral vette a történteket.

Olvastad már?
Szakítás: Storck is a két magyar válogatott játékos sorsára jutott - hivatalos
A nyolc bajnokin szerzett nyolc pont kevés volt: a Sepsi és Bernd Storck szakított egymással.
Elolvasom
Átigazolások
Haladás
Hosszabbítás
Simon Ádámmal hosszabbított a Haladás. A klub vezetőedzője további 3 évre írt alá a zöld-fehéreknél.
Ex-Fradi
Blazic hazaigazolt
Miha Blazic a szlovén élvonalbeli NK Maribor játékosa lett.
Szeged
Jobbvédőt igazoltak
Dragan Cubra Szegeden folytatja pályafutását. A szerb és magyar állampolgársággal is rendelkező jobboldali szélsővédő korábban a Ferencváros NB III-as csapatában 63 alkalommal lépett pályára.
Tovább az összes átigazoláshoz