Fotó: twitter.com/villarrealcf

Topligák: Szilveszterkor hagyták ki az év ziccerét, bombagóllal viccelték meg a Manchester Cityt - eredmények, videók

Demarayi Gray kipókhálózta a bal felsőt Manchesterben, Gerard Moreno öt méterről sem talált az üresen tátongó kapuba.
Nyikes Zoltán 2022. december 31., szombat 18:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. december 31., szombat 18:31

A Manchester City hazai pályán nem tudta legyőzni az Evertont az angol labdarúgó-bajnokság idei utolsó játéknapján. A tabellán második helyezett csapat Erling Haaland révén a 24. percben előnybe került, de az Everton a 64.-ben Demarai Gray látványos tekerésével egyenlített. A manchesteri együttes fölényben játszott az esős mérkőzésen, de még úgy sem tudta megszerezni a három pontot érő gólt, hogy a játékvezető 11 percet hosszabbított.

Ezzel lehetőséget teremtett az éllovas Arsenalnak arra, hogy hét pontra növelje előnyét. A góllövőlistát vezető Haaland már 21 találatnál jár a PL-ben. (MTI)

Premier League, 18. forduló

Manchester City-Everton 1-1 (Haaland 24., ill. Gray 64.)
Newcastle United-Leeds United 0-0
Bournemouth-Crystal Palace 0-2 (J. Ayew 19., Eze 36.)
Fulham-Southampton 2-1 (Ward-Prowse 32. - öngól, Palhinha 88., ill. Ward-Prowse 56.)

korábban:
Wolverhampton Wanderers-Manchester United 0-1 (0-0)

Ezzel egyenlített az Everton

A harmadik helyezett Real Sociedad saját közönsége előtt - mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve - legyőzte az Osasunát szombaton a spanyol labdarúgó bajnokság 15. fordulójában. A másik késő délutáni mérkőzésen a Villarreal - ugyancsak hazai pályán - fordított a Valencia ellen.