Fotó: goal.com

Topligák: Ha azt hiszed, rossz napod volt, nézd meg, mit művelt a Leicester védője Liverpoolban - eredmények, videók

Wout Faes két öngóllal segítette győzelemhez a Liverpoolt az angol bajnokság pénteki játéknapján. A Real Madrid a hajrában húzta be a három pontot a Valladolid otthonában.
Nyikes Zoltán 2022. december 30., péntek 23:06
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. december 30., péntek 23:06

Már a negyedik percben kihasznált egy védelmi hibát a Leicester  a Liverpool otthonában a Premier League 18. fordulójának pénteki játéknapján. Ekkor Dewsbury-Hall három hazai védőt is faképnél hagyott és tíz méterről a jobb alsóba lőtt.

Jürgen Klopp csapata viszont még a szünet előtt fordítani tudott, igaz ehhez nagyban hozzájárult a Rókák belga védője, Wout Faes, aki előbb egy szélről érkező beadáshoz ért hozzá szerencsétlenül és a labda a hosszú sarokba hullott, majd egy kapufáról kipattanó labdát segített a gólvonalon túlra a saját kapujánál.

A fordulás után már csak helyzeteket láthatott az Anfield közönsége, így a Liverpool zsinórban negyedik győzelmét aratta a Premier League-ben.

Premier League, 18. forduló

Liverpool-Leicester 2-1 (W. Faes 38., 45. - mindkettő öngól, ill. Dewsbury-Hall 4.)
West Ham-Brentford 0-2 (Toney 18., Dasilva 43.)

Faes első öngólja

Faes második öngólja

A Sevilla 1-1-es döntetlent játszott a Celta Vigo vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának pénteki játéknapján. Az előző kiírásban negyedik andalúziai együttes immár hat kör óta nyeretlen a La Ligában, így továbbra is a kiesést jelentő 18. helyen áll. A hazaiak még hosszabb, nyolcmeccses nyeretlenségi szériával rendelkeznek.

A Real Madrid kétgólos győzelmet aratott a Real Valladolid vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának péntek esti mérkőzésén. A királyi gárda a hajrában az aranylabdás Karim Benzema két góljával gyűjtötte be a három pontot, amellyel a tabella élére ugrott, ugyanakkor ősi riválisa, az eddig éllovas FC Barcelona csak szombaton lép pályára. (MTI)

La Liga, 15. forduló:

Cádiz-Almería 1-1 (L. Pérez 83., ill. Melero 40.)
Celta Vigo-Sevilla 1-1 (Veiga 33., ill. Salas 54.) Kiállítva: Carmona 86. - Sevilla
Getafe-Real Mallorca 2-0 (Mayoral 51., 78.)
Valladolid-Real Madrid 0-2 (Benzema 83. - 11-esből, 89.) Kiállítva: S. Leon 82. - Valladolid

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.