Topligák: Szárnyal a Manchester United és csatára, szakadékba került a Bayern - videók

Ez történt az angol és a német bajnokságban vasárnap - eredmények, gólszerzők, videók.
Csakfoci.hu 2024. február 18., vasárnap 20:27
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 18., vasárnap 20:27

Premier League

A Manchester United sorozatban negyedszer gyűjtötte be a három pontot az angol bajnokságban: a 25. forduló vasárnapi játéknapján 2-1-re nyert a Luton Town vendégeként, és zsinórban negyedik sikerét aratta a csúcstól hosszú évek óta távol lévő rekordbajnok. A duplázó dán csatár, Rasmus Höjlund újabb góljaival a PL történetének legfiatalabb játékosa lett, aki zsinórban hat bajnokin is a kapuba talált.

Délután a Brighton idegenben ütötte ki 5-0-ra a sereghajtó Sheffield Unitedet, és már a 7. a tabellán Roberto De Zerbi csapata.

Premier League, 25. forduló:

Luton Town – Manchester United 1-2 (Morris 14., ill. Höjlund 1., 7.)

Sheffield United – Brighton 0-5 (Bounanotte 20., Welbeck 24., J. Robinson 75. – öngól, Adingra 78., 85.)

Bundesliga

Egymás után harmadszor is kikapott a Bayern München (ilyen 2015 óta nem fordult elő vele), a múlt hétvégén Leverkusenben bajnoki rangadót veszítő, majd szerdán a Lazio otthonában Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésén is alulmaradó bajorok ezúttal a Bochum ellen kaptak ki 3-2-re a bajnokságban.

A Bayern tíz emberrel fejezte be a vasárnapi összecsapást: a Rómában ugyancsak piros lapot kapott Dayot Upamecano 83. percben történt kiállítása után a hajrában csak a szépítésre futotta a vendégek erejéből.

Thomas Tuchel vezetőedző - akinek munkáját Lőw Zsolt segíti - együttese 12 fordulóval a pontvadászat vége előtt nyolcpontos lemaradásban van a veretlenül éllovas Bayer Leverkusen mögött. (MTI / csakfoci.hu)

Bundesliga, 22. forduló:

VfL Bochum – Bayern München 3-2 (Asano 38., Schlotterbeck 44., Stöger 85. – 11-esből, ill. Musiala 14., Kane 94.) - piros lap: Upamecano (Bayern, 83.)

Freiburg Eintracht Frankfurt 3-3

Tuchelt eltüntette, de talán nem rúgja ki a Bayern, Mbappét Manchesterből csapnák le a Real kezéről - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.