Fotó: kicker.de

Topligák: Schäferék kétgólos előnyről bukták el a kiesési rangadót, a City rátette a nyomást az Arsenalra - eredmények, videók

Továbbra sem dőlhet hátra az Union Berlin a kiesés ellen folyó harcban, Angliában a City újra az élre állt a Manchester United-Arsenal vasárnapi rangadó előtt.
Nyikes Zoltán 2024. május 11., szombat 18:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. május 11., szombat 18:00

Schäfer András csapata, az Union Berlin 3-2-re kikapott a kiesőhelyen álló 1. FC Köln otthonában a német labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szombati játéknapján. A fővárosiak a 19. percben már 2-0-ra vezettek, és győzelmük esetén nagy lépést tehettek volna a bennmaradás felé, de végül kikaptak. A győztes gólt Damion Downs szerezte a 93. percben. A válogatott Schäfer végig a pályán volt.

Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta az RB Leipzig hazai meccsét, amely 1-1-es döntetlennel zárult a Werder Bremen ellen. A lipcseiek immár tíz bajnoki óta veretlenek. Sallai Roland kezdőként 89 percet kapott, Szalai Attila viszont a cseresorból nézte végig az SC Freiburg hazai találkozóját, amely ugyancsak 1-1-re végződött a Heidenheimmel szemben.

Bundesliga, 33. forduló

SC Freiburg-1. FC Heidenheim 1-1 (Doan 29., ill. Sessa 38.)

1. FC Köln-Union Berlin 3-2 (Kainz 45. - 11-esből, Tigges 87., Downs 93., ill. Knoche 15., Volland 19. - 11-esből)
Borussia Mönchengladbach-Eintracht Frankfurt 1-1 (Hack 9., ill. Dina Ebimbe 35.)

RB Leipzig-Werder Bremen 1-1 (Sesko 61., ill. Seiwald 36. - öngól)

Mainz-Dortmund 3-0 (Barreiro 12., Lee Jae-Sung 19., 23.)

A címvédő Manchester City könnyedén, 4-0-ra győzött a Fulham otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának nyitómérkőzésén szombaton.

Josep Guardiola vezetőedző és tanítványai ezzel az élre ugrottak, és nyomás alá helyezték az Arsenalt, amely vasárnap a Manchester United vendége lesz. A Citynek ráadásul van még egy elhalasztott összecsapása, amelyet kedden pótol majd a Tottenham Hotspur vendégeként. (MTI)

Premier League, 37. forduló:

Fulham-Manchester City 0-4 (Gvardiol 13., 71., Foden 59., J. Álvarez 96. - 11-esből)
Kiállítva: Diop 95. - Fulham

Tottenham-Burnley 2-1 (Porro 32., Van de Ven 82. ill. Larsen 25.)
West Ham United-Luton 3-1 (Ward-Prowse 54. Soucek 66., Earthy 77., ill. Lokonga 6.)
Bournemouth-Brentford 1-2 (Solanke 90., ill. , Mbuemo 87., Wissa, 95.)
Everton-Sheffield United 1-0 (Doucoure 31.)
Newcastle United-Brighton 1–1 (Veltman 18., illl. Longstaff 45+5.)
Wolverhampton-Crystal Palace 1-3 (Cunha 68., ill. Olise 26. Mateta 28., Eze 73.)
Nottingham Forest-Chelsea 2-3 (Boly 16., Huddson-Odoi 75., ill. Mudryk 8. Sterling 80., Jackson 82.)

Ez volt Dárdai Pál utolsó hazai meccse? Bődületes bombagól is kellett a Hertha győzelméhez - videó
Ha igazak a sajtóhírek, utolsó mérkőzésén dirigálta hazai pályán a Herthát Dárdai Pál, a berlini csapat 3-1-re nyert a Kaiserslautern ellen.