Fotó: twitter.com/vfl_wolfsburg

Topligák: Sallai csapatát darabokra szedték a "farkasok", Lamparddal történelmi mélységekben a liverpooliak - eredmények, videók

Csúnya vereségbe szaladt bele a Freiburg, amelyből sérülés miatt hiányzott a magyar válogatott Sallai Roland. Schäfer András sem volt az Union keretében, a berliniek hátrányból fordítottak, míg a Herthánál végig a kispadon ült Dárdai Márton. Angliában már nyolc bajnoki óta nyeretlen a Frank Lampard vezette Everton.
Nyikes Zoltán 2023. január 21., szombat 18:43
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 21., szombat 18:43

A Wolfsburg otthon 6-0-ra kiütötte a Freiburgot a német labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján. A vendégcsapatban sérülés miatt nem állt rendelkezésre Sallai Roland. A magyar válogatott szélső társai már a találkozó második percében hátrányba kerültek, majd a dán Jonas Wind kilenc perc alatt duplázott, így háromgólos lett a különbség. A Wolfsburg a második felvonásban is háromszor volt eredményes, amelyre a Freiburg részéről nem érkezett válasz.

A játéknap másik érintett magyar válogatottja Schäfer András volt, azonban sérülés miatt a középpályás sem lépett pályára. Csapata, az Union Berlin kihagyott büntető után a 43. percben hátrányba került otthon a Hoffenheim ellen, de a 73. percben egyenlített, majd a 90. percben már fordított is. Mindkét berlini találatot a holland Danilho Doekhi szerezte. A 3-1-es végeredményt Jamie Leweling állította be a 96. percben.

Az Union Berlin és az Eintracht Frankfurt hazai győzelmével - utóbbi 3-0-ra kerekedett otthon a Schalke fölé - pontszámban beérte a forduló előtt második helyezett Freiburgot, amelyet jobb gólkülönbségükkel megelőztek és leszorítottak a dobogós helyekről is. (MTI)

Az OptaFranz statisztikája szerint ez volt zsinórban a 36. mérkőzése a Schalkénak idegenben, amikor nem tudott pontot szerezni, ez pedig minden idők leghosszabb negatív sorozata idegenben a Bundesligában.

Bundesliga, 16. forduló:

Wolfsburg-Freiburg 6-0 (Wimmer 2., Wind 28., 37., Gerhardt 56., Baku 80., Waldschmidt 94. - 11-esből)

Eintracht Frankfurt-Schalke 04 3-0 (Lindström 22., Borre 84., Buta 91.)
Union Berlin-Hoffenheim 3-1 (Doekhi 73., 89., Leweling 96., ill. Bebou 43.)

VfB Stuttgart-Mainz 1-1 (Guirassy 36., ill. Ingvartsen 40. - 11-esből)
VfL Bochum-Hertha BSC 3-1 (Hofmann 22., 56., Schlotterbeck 44., ill. Serdar 87.)

Borussia Mönchengladbach-Bayer Leverkusen 17.30

A West Ham United hazai pályán kétgólos győzelmet aratott az Everton felett az angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján. A londoni csapat így a kiesési rangadón sikerrel tisztelgett a klub január 4-én elhunyt társtulajdonosa, David Gold emléke előtt, aki 2010-ben vásárolta meg az egyesületet David Sullivannel. A meccs előtt megemlékezést tartottak a sportvezető tiszteletére, a hét nyeretlen kör után győztes West Ham pedig a három ponttal elmozdult a kieső zónából. A sorozatban hetedik bajnoki összecsapásán nyeretlen liverpooli rivális a vereséggel maradt az utolsó előtti, 19. pozícióban.

Az OptaJoe statisztikája szerint az Everton a történelme során sosem szerzett még ilyen kevés pontot (15) 20 forduló alatt, amióta három pontot adnak a győzelemért.

A Southampton-Aston Villa találkozó a szünet előtt nem sokkal félbeszakadt néhány percre egy játéktér felett repülő drón miatt. A meccset a vendégek nyerték Ollie Watkins góljával, így a hazaiak továbbra is sereghajtók maradtak. (MTI/csakfoci.hu)

Premier League, 21. forduló

Bournemouth-Nottingham 1-1 (Anthony 28., ill. Surridge 83.)
Leicester-Brighton 2-2 (Albrighton 38., Barnes 63., ill. Mitoma 27., Ferguson 88.)

Southampton-Aston Villa 0-1 (Watkins 77.)
West Ham-Everton 2-0 (Bowen 34., 41.)

Az Espanyol 1-0-ra legyőzte a vendég Real Betist a spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati játéknapján. A tabellán az alsóházban szereplő katalán csapat kevéssel a szünet előtt jutott vezetéshez az FC Barcelonától érkezett Martin Braithwaite kapáslövésből szerzett góljával, majd előnyét a lefújásig megőrizte. A vendég sevillai együttes ezt megelőzően 2017 október végén kapott ki az Espanyoltól a bajnokságban, azóta a két gárda hét bajnoki meccséből három döntetlenre végződött, négyet pedig megnyert a Betis.

A Real Sociedad a Rayo Vallecano otthonából hozta el mindhárom pontot a spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati játéknapján. A harmadik pozícióját a 2-0-as sikerrel megerősítő vendégcsapat már a 15. percben megszerezte a vezetést, s még a szünet előtt megduplázta előnyét a tabellán kilencedik gárdával szemben. A magabiztos idegenbeli győzelem előtt a két együttes legutóbbi öt mérkőzéséből - egy Real Sociedad-diadal mellett - négy is döntetlennel zárult. (MTI)