Fotó: twitter.com/ChelseaFC

Topligák: Négyet vágott a Chelsea az FA-kupában, az Atléti és a Girona sem hibázott - eredmények, videók

Az Atlético Madrid és a Chelsea is folytathatja kupamenetelését hazájában.
Csakfoci.hu 2024. január 6., szombat 21:15
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 6., szombat 21:15
Külföldi foci: Thrillerbe illő hajrában nyert az Inter, Kerkez csapata nagyot fordított a kupában - eredmények, videók
A 100. percben kihagyott egy tizenegyest az Inter ellenfele a Serie A-ban, a Bournemouth kétgólos hátrányból állt fel az FA-kupában.

Az Angol FA-kupában a legjobb 32 közé jutásért léptek pályára a csapatok a szombati játéknapon. Az esti etapban két első osztályú csapat volt érdekelt, közülük a Chelsea simán hozta a kötelezőt, a londoniak a második ligás Preston ellen győztek 4-0-ra Broja, Silva, Sterling és Enzo Fernandez góljaival. Az Aston Villa ezzel szemben jobban megizzadt, Unai Emery csapata egy 87. perces góllal verte meg a Middlesbrough együttesét.

Angol FA-kupa, a legjobb 32 közé jutásért (a PL-csapatok meccsei)

Chelsea–Preston (II.) 4-0 (Broja 58., Thiago Silva 66., Sterling 69., Fernandez 85.)

Middlesbrough (II.)–Aston Villa 0-1 (Cash 87.)

vasárnap játsszák:
Manchester City–Huddersfield (II.) 15.00
Nottingham–Blackpool (III.) 15.00
West Ham–Bristol City (II.) 15.00
Arsenal–Liverpool 17.30

Nem született meglepetés a legjobb 32 között a spanyol Király-kupa délutáni mérkőzésein: az Atlético Madrid, a Getafe és a Girona is idegenben harcolta ki a továbbjutást. Este a Real Madrid is legyűrte negyedosztályú ellenfelét.

Spanyol Király-kupa, a legjobb 16 közé jutásért

Lugo (III.)–Atlético Madrid 1–3 (Antonetti 39., ill. Correa 2., Depay 66., 74.)

Espanyol (II.)–Getafe 0–1 (Milla 87.)
Elche (II.)–Girona 0-2 (Blind 37., Couto 67.)
Huesca (II.)–Rayo Vallecano 0-2  (Valentin 118., Palazon 122.) - hosszabbítás után
Alavés–Real Betis 1-0 (Benavidez 57.)
Arandina (IV.)–Real Madrid 1-3 (Nacho 93. - öngól, ill. Joselu 54. - 11-esből, Diaz 55., Rodrygo 91.)