Fotó: twitter.com/afcbournemouth

Külföldi foci: Thrillerbe illő hajrában nyert az Inter, Kerkez csapata nagyot fordított a kupában - eredmények, videók

A 100. percben kihagyott egy tizenegyest az Inter ellenfele a Serie A-ban, a Bournemouth kétgólos hátrányból állt fel az FA-kupában.
Nyikes Zoltán 2024. január 6., szombat 18:42
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 6., szombat 18:42

A listavezető Internazionale házigazdaként 2-1-re legyőzte a Veronát az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján. Davide Frattesi a 92. percben szerezte a győztes gólt az előző idény Bajnokok Ligája-ezüstérmese számára. Bár a 100. percben a vendégek büntetőt lőhettek, de Thomas Henry a kapufát találta el.

Serie A, 19. forduló

Internazionale-Hellas Verona 2-1 (L. Martínez 13., Frattesi 93., ill. Henry 74.) Kiállítva: Lazovic 95. - Verona

Frosinone-AC Monza 2-3 (Harroui 56., Soule 76. - 11-esből, ill. Dany Mota 18., Carboni 45., Soule 55. - öngól)

Bologna-Genoa 1-1 (0-1)

Az Angol FA-kupában a legjobb 32 közé jutásért léptek pályára a csapatok a szombati játéknapon. A délután folyamán négy Premier League-együttes lépett pályára, köztük a Kerkez Milost is foglalkoztató Bournemouth, amely az első félidő után még kétgólos hátrányban volt a másodosztályú QPR otthonában, a fordulás után viszont három gólt is berámoltak és összejött a továbbjutás. Kerkez továbbra is sérült, így nem volt a meccskeretben.

A Newcastle Unitednek nem okozott gondot a Championshipben játszó Sunderland, a Szarkák 3-0-ra nyertek, valamint a Sheffield United is könnyedén intézte el a Gillinghamet. A Brightonnak már nem ment ilyen egyszerűen, a Stoke a 16. percben szerzett vezetést, majd fordított a PL-együttes, de a 63. percben egalizálni tudott a másodosztályú csapat. A Brighton végül a hajrában két gólt lőtt és továbbjutott.

Angol FA-kupa, a legjobb 32 közé jutásért (a PL-csapatok meccsei)

Sunderland (II.)–Newcastle 0-3 (Ballard 35. - öngól, Isak 46., 90. - 11-esből)

Gillingham (IV.)–Sheffield United 0-4 (Osula 14., 39., McAtee 83., 87.)
QPR (II.)–Bournemouth 2-3 (Armstrong 40., Dykes 42., ill. Tavernier 48., Moore 58., Kluivert 69.)
Stoke City (II.)–Brighton 2-4 (van Hecke 16., Baker 63. - 11-esből, ill. Estupinan 45+6., Dunk 52., Joao Pedro 71., 80.)