Fotó: twitter.com/sscnapoli

Topligák: Megalázó verést mértek a Juventusra a rangadón, a Real legyőzése után botlott a Villarreal - eredmények, videók

Öt gólt rámolt be a Juventus kapujába a Napoli, amely így tízpontos előnyre tett szert az AC Milannal és a Zebrákkal szemben. Spanyolországban azok után, hogy a Villarreal múlt héten legyőzte a Real Madridot, most nem bírt a Celta Vigóval.
Nyikes Zoltán 2023. január 13., péntek 22:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 13., péntek 22:54

Az éllovas Napoli otthon 5-1-re legyőzte a második helyen álló Juventust pénteken, az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának rangadóján, egyben nyitómérkőzésén.

A találkozó első félidejében a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, de a vendégek még a szünet előtt szépítettek. A fordulást követően azonban már csak a Napoli volt eredményes, a végeredmény már a 72. percben kialakult.

Győzelmének köszönhetően a Napoli előnye tíz pontra nőtt a legyőzött torinói riválissal szemben. (MTI)

Serie A, 18. forduló

Napoli-Juventus 5-1 (Osimhen 14., 65., Kvaratskhelia 39., Rrahmani 55., Elmas 72., ill. Di María 42.)

Így nyert a Napoli

Nem tudott lendületet nyerni a Real Madrid múlt heti legyőzéséből a Villarreal, amely ezúttal a Celta Vigo otthonából csak egy ponttal térhetett haza.

A spanyol bajnokság 17. fordulójának nyitómeccsén Gerard Moreno szerzett vezetést a vendégeknek a 15. percben, a fordulás után viszont Jörgen Strand Larsen állította be az 1-1-es végeredményt.

La Liga, 17. forduló

Celta Vigo-Villarreal 1-1 (Larsen 68., ill. G. Moreno 15.)

Az Aston Villa 2-1-re legyőzte a Leeds Unitedet a Premier League 20. fordulójának nyitómeccsén. A birminghami együttes jó formája így tovább folytatódott, Unai Emery vezetőedző irányításával hat találkozóból négyet is megnyert, ezzel pedig a 11. helyre lépett elő.

A Leeds viszont továbbra sincs jó passzban, zsinórban öt meccse nyeretlen és csak két pontra van a kiesést jelentő 18. pozíciótól.