Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Topligák: Két magyarral győzött a Lipcse, egy pontot elcsent a ManCitytől a Chelsea, a 97. percben nyert a Barca - videók

Gulácsi Péter és Willi Orbán tagja volt a Lipcse győztes csapatának a Borussia Mönchengladbach elleni Bundesliga-bajnokin. A Chelsea vezetett a Manchester City ellen, ám végül Pep Guardiola együttese a 83. percben Rodri révén egy pontot megmentett. A Barcelona egy 97. perces Lewandowski-góllal nyert a Celta Vigo vendégeként, míg a Juventus a Verona otthonában ikszelt.
Csakfoci.hu 2024. február 17., szombat 20:34
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 17., szombat 20:34
Az RB Leipzig - két magyar válogatott játékosával a kezdőcsapatban - 2-0-ra nyert hazai pályán a Borussia Mönchengladbach ellen a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. A szombati nap zárómeccsén, amelyen végig a pályán volt a kapus Gulácsi Péter és a védelem oszlopa, Willi Orbán is, az ötödik helyüket stabilizáló lipcseiek a 14. percben szereztek vezetést, majd az 58. percben megduplázták előnyüket a tabellán 14. vendégekkel szemben. A Mönchengladbach – bár sokat támadott – kaput eltaláló kísérlet nélkül zárta a meccset. (MTI)

Bundesliga, 22. forduló

RB Leipzig–Mönchengladbach 2-0 (Simons 14., Openda 58.)

Premier League, 25. forduló

Manchester City–Chelsea 1-1 (Rodri 83., ill. Sterling 42.)

La Liga, 25. forduló

Atlético Madrid-Las Palmas 5-0 (Llorente 15., 20., Correa 47., 62. - a másodikat 11-esből, Depay 87.)

Osasuna-Cadiz 2-0 (Budimir 63., 91.)

Celta Vigo Barcelona 1-2 (Aspas 47., ill. Lewandowski 45., 97. - a másodikat 11-esből)

Valencia-Sevilla 0-0

Serie A, 25. forduló

Napoli-Genoa 1-1 (Ngonge 90., ill. Frendrup 47.)

Verona-Juventus 2-2 (Folorunsho 11., Noslin 52., ill. Vlahovic 28. - 11-esből, Rabiot 55.)

Atalanta-Sassuolo 3-0 (Pasalic 22., Koopmeiners 58., Bakker 75.)

Korábbi szombati eredmények a topligákból:

Topligák: Fölényes Arsenal-győzelem és kínos Spurs-vereség a PL-ben; német csúcsot állított be a Leverkusen - eredmények, videók
Szombati eredmények az angol és német élvonalból.