Fotó: twitter.com/Arsenal

Topligák: Fölényes Arsenal-győzelem és kínos Spurs-vereség a PL-ben; német csúcsot állított be a Leverkusen - eredmények, videók

Szombati eredmények az angol és német élvonalból.
Póczik Dávid 2024. február 17., szombat 18:38
Szerző: Póczik Dávid 2024. február 17., szombat 18:38

A magyar válogatott Kerkez Milos együttese, a Bournemouth 2-2-es döntetlenre végzett szombaton a Newcastle United vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. Kerkez - aki legutóbb december 9-én játszott végig mérkőzést, azóta vagy sérült volt, vagy be-, illetve lecserélték - ezúttal nem jutott szóhoz.

Az immár négy forduló óta veretlen, hazai pályán ugyanakkor négy kör óta nyeretlen Newcastle ötvenpercnyi játék után hátrányba került, majd hét perccel később büntetőből egyenlített, viszont a 69. perctől már újfent a Bournemouth-nál volt az előny. A hazaiak a hajrában alakították 2-2-re az állást, amikor is a 91. percben becserélt Matthew Ritchie szinte azonnal betalált.

A Liverpoolt továbbra is két pont hátránnyal üldöző Arsenal fölényes, 5-0-s győzelmet aratott a Burnley vendégeként, és - átmenetileg biztosan - elébe került a Manchester Citynek, amely este rangadót vív a Chelsea-vel. (MTI)

Premier League, 25. forduló

Burnley–Arsenal 0–5 (Ödegaard 4., Saka 41., 47. – az elsőt 11-esből, Trossard 66., Havertz 78.)

Fulham–Aston Villa 1–2 (Rodrigo Muniz, 64. ill. Watkins, 23., 56.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 2–2 (A. Gordon 58., 11-es, M. Ritchie 92., ill. Solanke 51., Semenyo 69.)

Nottingham Forest–West Ham United 2–0 (Awoniyi 45+5., Hudson-Odoi 94.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 1–2 (Kulusevski 46., ill. Gomes J. 42., 63.)

Manchester City–Chelsea 18.30

A Schäfer Andrást fejsérülés miatt nélkülöző Union Berlin 1-0-ra győzött a Hoffeinheim otthonában a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján. A sinsheimi, a darmstadti és a mainzi mérkőzés is félbeszakadt lelátói rendbontás miatt, a szurkolók - akiknek a liga elleni tiltakozása hetek óta tart - különböző tárgyakat dobáltak a pályára.

A listavezető Leverkusen ezúttal 2-1-re győzött a Heidenheim vendégeként. Xabi Alonso vezetőedző együttese legutóbb május 27-én veszített tétmérkőzést, azóta a bajnokságban, a Német Kupában és az Európa-ligában is veretlen maradt. Sorozata már 32 mérkőzést számlál, ezzel beállította a Bayern München német csúcsát. (MTI)

Bundesliga, 22. forduló

Darmstadt–VfB Stuttgart 1–2 (Seydel 95., ill. Guirassy 14., Dahoud 92.)
Heidenheim–Bayer Leverkusen 1–2 (Kleindienst 86., ill. Frimpong 45+2., Adli 81.)

Hoffenheim–Union Berlin 0–1 (Aaronson 84.)

Mainz–Augsburg 1–0 (Van den Berg 43.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 1–1 (Gerhardt 63., ill. Füllkrug 8.)