Topligák: Bődületes bombagól után fordított a Chelsea, otthon égett meg a Juventus - videó

Nem sikerült jól a hétfői játéknap a Juventus számára; a Zebrák odahaza kaptak ki, míg a Chelsea idegenben gyűjtötte be a három pontot.
Csakfoci.hu 2024. február 12., hétfő 23:00
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 12., hétfő 23:00

A Chelsea a Crystal Palace otthonában gyűjtötte be a három pontot a Premier League 24. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. Az összecsapás első gólját a hazai pályán játszó Palace lőtte: Jefferson Lerma nagy erejű távoli lövése kötött ki a bal felső sarokban. A fordulást követően aztán szinte azonnal egyenlített a Chelsea, Connor Gallagher talált be.

A folytatásban felélénkült a Kékek támadójátéka, ez pedig a 91. percben góllá is érett: egy kontra végén Cole Palmer lekészítése után Gallagher lövése suhant be jobb alsóba, ám ezzel még nem volt vége. Enzo Fernandez is beköszönt egy ellentámadás végén, ezzel pedig beállította a találkozó végeredményét: a Chelsea fellépett a 10. helyre, míg Roy Hodgson együttese maradt a 15. a tabellán.

Premier League, 24. forduló

Crystal Palace-Chelsea 1-3 (Lerma 30., ill. Gallagher 47., 91., E. Fernandez 94.)

A Juventus hazai pályán kapott ki 1-0-ra az Udinese csapatától az olasz élvonal 24. fordulójában. A vendégek győzelmet érő gólját Lautaro Giannetti szerezte, a 30 éves argentin futballista elé egy beadás után szerencsésen odapattant a labda, az udineiek játékosa pedig közelről a kapuba kotorta azt. A folytatásban Massimiliano Allegri csapata többet mutatott támadásban, azonban egy szabálytalan gólnál többre nem futotta a hazai alakulattól.

A három pontnak köszönhetően az Udinese eltávolodott a kieső zónától, és a 15. helyre lépett előre, míg a Zebrák a második pozícióban maradtak, azonban már csak egy ponttal állnak jobban a harmadik Milannál.