Szoboszlait gúnyolták és lecserélték, a Liverpool a 95. percben pontot mentett a PL-újonc ellen - videó

Nagy meglepetésre a Liverpool csak 1-1-s döntetlent játszott a Premier League-újonc Luton Town otthonában vasárnap, Jürgen Klopp együttese ráadásul a 95. percben mentett pontot.
Csakfoci.hu 2023. november 5., vasárnap 19:39
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 5., vasárnap 19:39

A végig szervezetten védekező és sokszor veszélyesen kontrázó Luton Town a 80. percben szerezte meg vezető és győztesnek is tűnő gólját (az MU-nál nevelkedett holland Chong fejezett be eredményesen egy ellentámadást, VAR-vizsgálat mellett), de a Pool a 95. percben annak a Luis Díaznak a góljával egyenlített, akinek az édesapja még mindig nem szabadult ki a kolumbiai emberrablók fogságából.

Hiába az olykor nyomasztó liverpooli mezőnyfölény (74-26%) és a sokkal több lehetőség, Jürgen Klopp csapata az utolsó pillanatig nem tudott a kapuba találni.  A mérkőzésen több vitás esetnél is hevesen reklamáló német tréner ezúttal is a kezdőcsapatba tette Szoboszlai Dominikot, de a 66. percben (a légiós nyári érkezése óta először) lecserélte magyar középpályását is.

A Sky Sports beszámolója szerint a Luton szurkolói a "Micsoda pénzkidobás" sort énekelték, miközben Szoboszlai és Jota is levonult a pályáról..."A két játékos körülbelül 100 millió fontjába került a Liverpoolnak. Emlékeztetőül: a Luton 1992 óta 32 millió fontot költött játékosokra" - írja a csatorna honlapja.

Szoboszlai a korábbi meccseihez képest talán kevesebbet vállalt és jól is őrizték a hazaiak, egy veszélyes, de blokkolt lövése volt a találkozón, egy esetben pedig egy bravúros szerelés kellett ahhoz Oshótól, hogy megállítsa a magyar ígéretes megindulását.

Premier League, 11. forduló

Luton Town – Liverpool 1-1 (Chong 80., ill. Díaz 95.)

Nottingham Forest – Aston Villa 2-0 (Aina 5., Mangala 47.)

Légiósok: Rossi fontos jelöltjével robog egy csapat a Serie A felé - videó
Balogh Botond végig a pályán volt a Parmában, amely 2-0-ra verte vasárnap a Südtirolt a Serie B-ben, így magabiztos, ötpontos előnnyel vezeti a tabellát.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)