Szoboszlai-sérülés, hat találat, kihagyott büntető, lesgólok: Őrült Liverpool-győzelemmel indult a 2024-es PL-esztendő - videó

A Liverpool 4-2-re legyőzte a Newcastle csapatát 2024 első PL-meccsén, Szoboszlai Dominiknek sérülés miatt 65 perc jutott a találkozón.
Csakfoci.hu 2024. január 1., hétfő 22:58
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 1., hétfő 22:58

Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2024-es naptári évét a Liverpool-Newcastle mérkőzés nyitotta meg a 20. fordulóból. A hazaiaknál a kezdőben kapott helyet a magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik.

A találkozó első félideje gól nélküli döntetlent hozott, azonban korántsem volt eseménytelen a meccs, a Pool ugyanis a 18. percben Luis Diaz találatával előnybe került, ám a gól lesről született, így nem adták meg. Három perccel később ismét a Vörösök előtt kínálkozott lehetőség a gólszerzésre: Diazzal szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, amiért Anthony Taylor 11-est ítélt. A büntetőt azonban Mohamed Salah kihagyta, jobban mondva a középen maradt Martin Dubravka hárított. Az első játékrészben a Szarkák a lesgólok tekintetében egyenlítettek, egy tetszetős támadás végén Dan Burn fejelt a hálóba, azonban az akció során lesen volt a vendégek egyik támadója, így ezt a gólt is érvénytelenítették.

A fordulást követően pár perc után megszerezte a vezetést Jürgen Klopp csapata, Szoboszlai csapott le egy labdára a Pool térfelének közepén, a magyar játékos meglódult, Diaz elé tálalt, aki egy csel után nagyszerűen hozta helyzetbe Darwin Nunezt, ő Salah elé továbbított, az egyiptomi támadó pedig néhány méterről az üres kapuba passzolt, így 1-0-s előnyhöz juttatta együttesét. A vezetés viszont csak néhány percig tartott, ugyanis egy kiugratás végén Aleksander Isak lőtt a bal sarokba, így hamar egyenlítettek a vendégek. Szoboszlait a 65. percben Ryan Gravenberch váltotta, miután a magyar játékos fájlalta a bal combját, így már csak a kispadról nézhette, ahogy Salah, Diogo Jota és Curtis Jones összehozta a Liverpool második gólját.

A folytatásban a csereként beállt Cody Gakpo is beköszönt, a holland futballista Salah mesteri beadása után kotorta be a kapuba labdát, így úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Sven Botman azonban gondoskodott arról, hogy ne dőlhessenek hátra a drukkerek: egy szöglet után fejelt a jobb alsóba a Newcastle védője, ezzel visszahozta a meccsbe csapatát. Az utolsó szó végül Salah nevéhez fűződött, aki egy Jotával szemben elkövetett szabálytalanság után megítélt büntetőt már gólra váltott, ezzel pedig beállította a 4-2-s végeredményt. A Liverpool megerősítette első helyét a tabellán, míg a Newcastle maradt a kilencedik pozícióban.

Premier League, 20. forduló

Liverpool-Newcastle 4-2 (Salah 49., 86. - a másodikat 11-esből, Jones 74., Gakpo 78., ill. Isak 54., Botman 81.)

Az összefoglaló a "Megtekintés a Youtubeon" linkre kattintva a videómeosztón nézhető meg