Fotó: skysports.com

Szoboszlai EL-gólja történelmi jelentőségű volt a Liverpoolnál - ilyenre még sosem volt példa korábban

Sohasem rúgtak még ennyi gólt a cserék egy szezonban a Liverpoolnál.
Nyikes Zoltán 2024. március 9., szombat 11:22
Fotó: skysports.com
Sohasem rúgtak még ennyi gólt a cserék egy szezonban a Liverpoolnál.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 9., szombat 11:22

Csütörtök este a Liverpool többek között Szoboszlai Dominik góljával 5-1-re nyert a Sparta Praha vendégeként az Európa Liga nyolcaddöntőjében, a párharc első felvonásán. Az angolok kezdőcsapatában nem kapott helyet a sérülése után múlt hétvégén visszatért Szoboszlai, aki végül az 51. percben lépett pályára, majd a hosszabbításban beállította a végeredményt: elviharzott a bal oldalon, középre húzott, majd 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, a kapus lábbal csak beleérni tudott a lapos lövésbe.

Az OptaJoe adatokkal és statisztikákkal foglalkozó szerkesztője, Michael Reid X-bejegyzéséből pedig kiderült, hogy a magyar válogatott játékos ezzel a góllal rekordot döntött és történelmet írt a Liverpoolban.

Szoboszlai Dominik csütörtöki gólja volt a 22., amit egy cserejátékos szerzett a Liverpool mostani szezonjában, minden sorozatot figyelembe véve - ezzel pedig megelőzve a 2005/06-os idényt, amikor 21 gólt jegyeztek a cserék a Vörösöknél

– számol be Reid.

A Rousing The Kop szurkolói oldal úgy látja, ez a statisztika is rávilágít arra, hogy mennyire jó a Liverpool jelenleg, a múltban ugyanis Jürgen Klopp, vagy más menedzser számára nem volt annyi tűzerő, amit a kispadról hívhatott volna segítségül, hogy megváltoztassák a meccseket.

Olvastad már?
Szoboszlait gyorshajtásért kapták el Angliában, hétszámjegyű összegre büntették - sajtóhír
Gyorshajtásért 1 millió 670 ezer forintos büntetést kapott Szoboszlai Dominik.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Barkóczi bontott Brazíliában
Barkóczi Benedek szerződést bontott a brazil Santa Fével, mert a klub nem teljesítette a járulékfizetést, így a magyar támadó nem kapott munkavállalási engedélyt. Jelenleg szabadon igazolható.
Brentford
Sallai Roland
Törökországi források szerint Sallai Rolandot a Premier League-ben szereplő Brentford látná szívesen, de a Galatasaray csak komoly összegért engedné el őt.
Sion
Vanczák Vilmos
A korábbi 79-szeres magyar válogatott Vanczák Vilmos a svájci élvonal hatodik helyén álló FC Sion másodedzője lett.    
Tovább az összes átigazoláshoz