Fotó: twitter.com/atletienglish

Spanyol Kupa: Hátrányból fordítva, hosszabbítás után ütötte ki a Real Madrid az Atléticót - videók

120 perces mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a Real Madrid a városi rivális ellen a Spanyol Kupa negyeddöntőjében.
Nyikes Zoltán 2023. január 26., csütörtök 23:35
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 26., csütörtök 23:35

Az Athletic Bilbao a legutóbb döntős Valencia vendégeként aratott 3-1-es sikerrel jutott a legjobb négy közé a labdarúgó spanyol Király Kupában.

A második csütörtöki mérkőzésen a városi rangadóra jellemző feszült hangulatban játszott egymás ellen a Real Madrid és az Atlético Madrid a Santiago Bernabéuban. Az első játékrészben a Real-nevelés Álvaro Morata szerzett vezetést a vendégek számára közelről, egy szép támadást követően. A szünet után magasabb fokozatba kapcsolt a Real Madrid és több helyzetet is sikerült kialakítania, végül a csereként pályára lépett Rodrygo egyenlített egy szép egyéni alakítást követően.

A rendes játékidőben nem esett újabb gól, így következett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás, ahol Stefan Savic kiállítását követően az emberelőnyben játszó Real Madrid Benzema és Vinícius Junior120 révén kiharcolta a továbbjutást.

Pénteken sorsolják az elődöntők párosítását, ahová a Real mellett a Barcelona, az Osasuna és az Athletic Bilbao jutott. A négy között már kétmeccses csaták lesznek: az első találkozókat február 7-9-én, a visszavágókat március 1-3-án kell megrendezni, a sorozat május 6-án zárul Sevillában.

Spanyol Kupa, negyeddöntő

Real Madrid-Atlético Madrid 3-1 (Rodrygo 80., Benzema 103., Vinícius Junior 121., ill. Morata 19.) - hosszabbítás után
Kiállítva. Savic (99. - Atlético)

Valencia-Athletic Bilbao 1-3 (De Marcos 43. - öngól, ill. Muniain 35., N. Williams 45., Vesga 74. - 11-esből)

Morata 0-1

Rodrygo 1-1

Benzema 2-1

Vinícius Junior 3-1

ZTE/Vidi
Bedi Bence
A nyáron távozik a ZTE-től a saját nevelésű középpályás, Bedi Bence, aki iránt itthonról a Fehérvár is érdeklődött. A játékos menedzsere azonban azt is elmondta, az elsődleges cél, hogy Bedi külföldre szerződjön. (nso.hu)
Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.