Fotó:

Legendát gyászol a Real Madrid és a focivilág: Elhunyt Francisco Gento

A Real Madridban 600, a spanyol válogatottban 43 mérkőzésen lépett pályára az egykori világklasszis szélső.
Nyikes Zoltán 2022. január 18., kedd 10:28
Fotó:
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. január 18., kedd 10:28

Tragikus hírt jelentett be kedd reggel a Real Madrid:

88 éves korában elhunyt a klub tiszteletbeli elnöke, a királyi gárda és a világ labdarúgásának egyik legendája, Francisco Gento.

Paco Gento az egyetlen játékos a labdarúgás történetében, aki 6 BEK-et (a BL elődje) nyert. 1953 és 1971 között viselte a Real Madrid mezét, és az ott töltött 18 szezonja alatt a 6 európai kupán kívül 12 bajnoki címet, 2 Spanyol Kupát, 1 Interkontinentális Kupát, 1 Világkupát és 2 Latin Kupát nyert, ezzel a 23 trófeával pedig ő a Real történetének legsikeresebb játékosa - Marcelo éppen az előző hétvégén érte be ezt a rekordot.

A Real Madridban 600 mérkőzésen játszott és 182 gólt szerzett. A spanyol válogatottban 43 alkalommal szerepelt.

– Paco Gento alakja hűen képviseli a Real Madrid minden értékét, és a madridisták és a sportvilág számára is hivatkozási pont volt és marad. A madridisták és minden futballrajongó mindig úgy fog emlékezni rá, mint az egyik nagy legendára – olvasható a Real közleményében.

A Barca egyik legféltettebb kincsét vinné Guardiola, Benzema kilátásba helyezte a távozását – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb hétfői hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.
Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.