A Real Madrid nyerte a rendhagyó Szuperkupát - piros lap és kihagyott 11-es is volt a végén

A Real Madrid 2-0-ra verte a szaúd-arábiai Dzsiddában az Athletic Bilbaót, így 12. alkalommal hódította el a spanyol Szuperkupa-trófeát.
Dudás Gábor 2022. január 16., vasárnap 21:55
Szerző: Dudás Gábor 2022. január 16., vasárnap 21:55

A kezdősípszótól kezdve egyre nagyobb mezőnyfölényben futballozó Real Madrid előbb még kihagyta a helyzeteit Benzema és Casemiro révén, de a 38. percben már megszerezte a megérdemelt vezető gólját. Ekkor egy ügyes Modric-Rodrygo-Modric akció végén a horvát középpályás lőtt 16 méterről Unai Simon kapujába (1-0).

A kevés lehetőséget kidolgozó és szinte csak a kontrákra építő baszkok a második félidő elején még nagyobb bajba kerültek: az 52. percben Benzema volt eredményes 11-esből (2-0).

A második gól után próbált rákapcsolni az Athletic, de Munaín fejesén kívül nem sok helyzete akadt - egészen a hajráig. A 87. percben aztán a brazil Militao piros lapot, a bilbaóiak pedig 11-est kaptak egy kezezés után, Raúl garcia büntetőjét azonban Courtois lábbal védeni tudta.

Így maradt a 2-0, a Real Madrid magabiztosan hódította el 12. alkalommal a spanyol Szuperkupát - ezúttal Szaúd-Arábiában. Ennnél több győzelme (13) a sorozatban a Real által az elődöntőben leküzdött Barcelonának van már csak.

Spanyol Szuperkupa, döntő:

Real Madrid - Athletic Bilbao 2-0 (Modric 38., Benzema 52. - 11-esből) - piros lap: Militao (Real Madrid, 87.)

Topligák: Sima Liverpool-győzelem, a Betis nyerte a félbeszakadt derbit - eredmények, videók
A Liverpool hazai pályán, Salah és Mané nélkül is magabiztosan verte a Brentfordot, közben a Leeds ötgólos találkozón verte idegenben a West Hamet. Angol, spanyol, olasz és német eredmények és gólok vasárnap délutánról.
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)