Hihetetlen: Triplázott a csere, kiscsapat nyert 6-0-ra a spanyol bajnokságban

A Girona óriási verést mért az utolsó helyezett Las Palmasra.
Budai László 2018. január 13., szombat 15:20
Szerző: Budai László 2018. január 13., szombat 15:20

A forduló előtt csak a 12. helyen állt a Girona, amely óriási győzelemmel javított gólkülönbséget a La Ligában. A katalán együttes Stuani 25. percben, büntetőből szerzett góljával került előnybe, és még a szünetben is csak 1-0 volt az állás.

Az 57. és a 79. perc között azonban a Girona öt találatot is szerzett, ebből hármat a félidőben csereként beállt Olunga vállalt magára. Így végül 6-0-s kiütés lett az összecsapás vége.

Az Opta szerint a Girona ezzel beállította történelme legnagyobb győzelmét, amikor szintén 6-0-ra nyert az Avilés ellen még 1958-ban.

TABELLA: ÍGY ÁLL A SPANYOL ÉLVONAL

La Liga, 19. forduló

Girona-Las Palmas 6-0 (Stuani 25. – 11-esből, Olunga 57., 70., 79., Garcia 64., Portu 74.)

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)