Döntetlennel hangoltak a katalánok a Real elleni rangadóra.
Dudás Gábor 2016. november 27., vasárnap 21:54
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 27., vasárnap 21:54

TABELLA: A spanyol bajnokság állása itt - kattints!

Zsinórban másodszor ikszelt, így hatpontos hátrányba került a listavezető Real Madrid mögött a Barcelona: a katalánok vasárnap a Real Sociedad otthonában játszottak 1-1-s döntetlent.

Két komoly hazai helyzetre a Barca egy életveszélyes Neymar-szabadrúgással válaszolt már a második félidőben (Rulli nagyot védett), hogy aztán két perc múlva vezetést szerezzen a Sociedad: Willian José 12 méterről fejelt a katalán kapuba, Piqué csak beleérni tudott a labdába a gólvonalon (1-0).

Újabb hat perc múlva jött Messi és az 1-1: Neymar nagyszerű szólóját és előkészítését követően ágyúzott az argentin a bal sarokba. A hátralévő időben mindkét csapat szerzett egy-egy lesgólt (bár a Realé aligha volt az…), Vela pedig a jobb kapufát talált el a hajrában, de az eredmény már nem változott.

Szerdán még a kupában lesz jelenése a Barcelonának, szombaton aztán a Camp Nouban (16.15) fogadja majd a Real Madridot.

Real Sociedad – Barcelona 1-1 (Willian José 63., ill. Messi 69.)

Osasuna – Atlético Madrid 0-3 (Godín 36., Gameiro 37., Carrasco 90.)

Villarreal – Alavés 0-2 (I. Gómez 8., Camarasa 17.)

Celta Vigo – Granada 3-1 (Aspas 23., Bongonda 39., Diop 90., ill, Kravec 87.)