A Barca már óriási előnyben, Madridban ütötte ki a Realt - videó

A Barcelona gólnélküli félidő után végül simán győzött a Real Madrid otthonában, amivel tovább növelte tetemes előnyét.
Csakfoci Admin 2017. december 23., szombat 15:01
Szerző: Csakfoci Admin 2017. december 23., szombat 15:01

A Real Madridnak egyértelműen győznie kellett volna hazai pályán a Barcelona ellen a La Liga karácsony előtti klasszikusan, hogy feljebb zárkózzon, és maradjon reális esélye a bajnoki címre.

Zinedine Zidane együttese nem is kezdett rosszul, Ronaldo gyorsan fejelt egy lesgólt, majd a portugál előtt adódott nagy lehetőség, de nem találta el a labdát. A katalánoknál nem volt sokat a labda, de így is eljutottak helyzetekig, Paulinho kétszer is megpróbált túljárni Navas kapus eszén. Benzema kapufát fejelt, a szünetig azonban nem született gól.

Fordulást követően aktívabb lett a Barca, és egy remek támadás végén Sergi Roberto centerezését Luis Suárez váltotta gólra (0-1). A Real nem tudott újítani, a katalánok pedig növelték előnyüket. Carvahal kézzel védett egy gólba tartó lövést, így piros lapot kapott, a büntetőt pedig Messi vágta a kapuba (0-2). A hajrában a hazaiak előtt is adódtak nagyobb helyzetek, de a Barcelona is lezárhatta volna a meccset. A 90+3. percben jött a ráadás, Messi passzát a két és fél perccel előbb beállt Aleix Vidal lőtte be, beállítva a 0-3-as végeredményt.

A gránátvörös-kékek előnye már tizennégy pont a bajnokságban, igaz, a Real Madrid eggyel kevesebb lejátszott mérkőzésnél jár.

A Valencia hazai pályán 1-0-ra kikapott a Villarrealtól - a mérkőzésen mindkét féltől kiállítottak egy-egy játékost.

Real Madrid - Barcelona 0-3 (Suárez 54., Messi 64., Vidal 90+3.) - kiállítva: Carvahal 63.

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL A LA LIGA - KATTINTS!