A Barca már nem tudja, hogyan kell az El Clásicón győzni - a Real idegenben nyert

A spanyol La Liga 10. fordulójában, az ősz szuperrangadóján a Real Madrid 2-1-re legyőzte idegenben az FC Barcelonát.
Dudás Gábor 2021. október 24., vasárnap 18:41
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 24., vasárnap 18:41

A Camp Nouban a Real Madrid kontrái döntöttek, a rögtön az első rangadóján eredményes Alaba látványos vezető találata is így született a 32. percben (0-1). Eközben a katalán csapat kihagyta a helyzeteit, Dest, Piqué és Fati is betalálhatott volna, de nem született hazai gól az első félidőben.

A Barca megnyomta a második félidő elejét, de közben majdnem megkapta a második gólt is, ám Benzema 10 méteres lövését védte ter Stegen. A 72. percben megint a francia dönthetett volna, de nem találta el a kaput. Ronald Koeman aztán a hajrára beküldte Sergio Agüerót és Luuk De Jongot is, de gólt mégis a Real szerzett.

A 93. percben, egy kontratámadás végén Asensio lövését még óriási bravúrral védeni tudta a hazaiak német kapusa, de a kipattanót Lucas Vázquez már közelről a hálóba tette (0-2). Bár a Barcelona a 97. percben még szépített (Agüero talált be 6 méterről, 1-2), de végül

sorozatban a negyedik El Clásicóján is vereséget szenvedett.

La Liga, 10. forduló:

Barcelona - Real Madrid 1-2 (Agüero 97., ill. Alaba 32., L. Vázquez 93.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.