Serie A: Mourinhóék kettős emberelőnyben győzték le a Napolit - videó

A Roma hazai pályán 2-0-ra győzte le a Napolit.
Csakfoci.hu 2023. december 23., szombat 22:44
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 23., szombat 22:44

Az olasz élvonal (Serie A) 17. fordulójának szombati zárómérkőzésén az AS Roma hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Napoli együttesét. A feszült hangulatú találkozón kevésbé a futball dominált; szabálytalanságok, ápolások nehezítették a játékvezető dolgát, aztán az első piros lap a 66. percben került elő, amikor Matteo Politano egy ellene elkövetett lerántás után belerúgott Nicola Zalewskibe, így a kiálltás sorsára jutott.

Az utolsó 20 percben emberelőnyben játszott José Mourinho együttese, amely a 76. percben gólra tudta váltani a létszámkülönbséget, miután a csereként beállt Lorenzo Pellegrini egy lecsorgót félfordulatból a bal felsőbe lőtt, ezzel pedig előnyhöz juttatta a hazaiakat. A hajrában a nemrég szerződést hosszabbított Victor Osimhen is idő előtt mehetett zuhanyozni, egy felesleges szabálytalanság után sárgult be másodszor. A három pont sorsát végül a 96. percben Romelu Lukaku döntötte el, aki egy kontra végén állította be a 2-0-s végeredményt.

A Farkasok a hatodik helyre ugrottak előre, míg a tavalyi bajnok nápolyiak csak a hetedikek a tabellán.

Serie A, 17. forduló

AS Roma-Napoli 2-0 (Pellegrini 76., Lukaku 96.) Kiállítva: Politano 66., Osimhen 86.

Inter–Lecce 2–0 (Bisseck 43., Barella 78.): Banda 83.

Hellas Verona–Cagliari 2–0 (Ngonge 53., Djuric 91.) Kiállítva: Makoumbou 51.

Bologna–Atalanta 1–0 (Ferguson 86.)

Torino–Udinese 1–1 (Ilic 88., ill. Zarraga 81.)

Frosinone–Juventus 1–2 (Báez 51., ill. Yildiz 12., Vlahovics 81.)

Wellington Nem
Bombaigazolásként érkezett, gól és gólpassz nélkül, mindössze 131 perc játék után távozhat az NB I-ből Wellington Nem.
Kirúgták és kinevezték
Szivics Tomiszláv
A Mladsot egy éven belül másodjára köszönt el az MK-győztes edzőtől, aki néhány óra alatt csapatot talált magának - szintén a szerb élvonalban.