Serie A: Három piros lap és egy gól a római derbin - videó

A Lazio óriási csata végén 1-0-ra legyőzte az AS Romát, mely 60 percet emberhátrányban játszott az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának első vasárnapi rangadóján.
Csakfoci.hu 2023. március 19., vasárnap 21:26
Szerző: Csakfoci.hu 2023. március 19., vasárnap 21:26

A fővárosi derbin az első félórát követően a Farkasok brazil védője, Roger Ibanez összeszedte második sárga lapját, így rendkívül nehéz helyzetbe hozta csapatát. A házigazda Lazio emberelőnyét a 65. percben Mattia Zaccagni találatával váltotta gólelőnyre, amely után szinte azonnal egyenlített a Roma, ám hiába örültek a vendégek, videózás után les miatt elvették a találatot.

A végjátékban a Roma mindent megtett, de tíz emberrel nem tudtott egyenlíteni, így mindkét szezonbéli meccsét elbukta ősi riválisával szemben, és öt pontra nőtt a hátránya a második helyre fellépő Lazióval szemben a tabellán. A végén a hazaiaktól Marusic, a vendégektól Cristante jutott még a kiállítás sorsára egy igencsak feszült tömegjelenetet követően. (MTI / csakfoci.hu)

SERIE A, 27. FORDULÓ:

Lazio – AS Roma 1-0 (Zaccagni 65.) – piros lap: Marusic (97.), ill. Ibanez (32.), Cristante (97.)

20:45: Internazionale - Juventus 0-1

Topligák: Robog a bajnoki cím felé az Arsenal és a Napoli is - eredmények, videók
Az angol listavezető Arsenal otthon, a Serie A-t uraló Napoli pedig idegenben aratott fölényes sikert vasárnap. Ez történt délután az európai topligákban.